ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Obranu Senice vystužil reprezentant Kapverdských ostrovov: Tabuľka neodzrkadľuje našu kvalitu
zdroj: fksenica.eu

Obranu Senice vystužil reprezentant Kapverdských ostrovov: Tabuľka neodzrkadľuje našu kvalitu

V základnej zostave Senice v poslednom ligovom zápase pred reprezentačnou prestávkou na pôde bratislavského Slovana nastúpila ďalšia nová akvizícia. Na poslednú chvíľu funkcionári zo Záhoria dotiahli príchod skúseného 30-ročného obrancu Carlosa Daniela Silveiru da Gracu, ktorému nik nepovie inak ako Kay.

Bývalý hráč rumunského CS Universitatea Craiova trénoval v Senici už týždeň, no keďže sa jeho prestup naťahoval, hrozilo, že na Pasienkoch nenastúpi. Napokon sa transfer podarilo spečatiť len niekoľko hodín pred duelom a Kay nastúpil v základnej zostave. Rodák z Kapverdských ostrovov odohral 74 minút a aj on veľkou mierou prispel k prekvapivému rezultátu 2:2. 

„Všetko bolo veľmi rýchle. Trénovali sme v piatok ráno, moje papiere na registráciu prestupu neprišli, takže som nemohol hrať. Poobede už bolo všetko inak, nevedel som však o tom nič. V sobotu ráno som išiel trénovať na štadión s hráčmi, ktorí neboli nominovaní na zápas. Môj prestup bol v tom čase už zaregistrovaný, bol som veľmi šťastný. Mohol som pomôcť svojmu tímu a takisto ma čakal debut v drese Senice. Najlepšie na tom všetkom bol fakt, že sme hrali proti jednému z najlepších tímov v lige. Každý futbalista chce hrať takéto zápasy,"
rozhovorila sa najčerstvejšia akvizícia Záhorákov pre klubový web.

Fyzicky dobre stavaný zadák má za sebou už bohatú kariéru. V národnom tíme odohral 13 zápasov, hneď v tom debutovom proti Rovníkovej Guiney strelil doposiaľ svoj jediný reprezentačný gól. Výraznu časť svojej kariéry strávil v Portugalsku, štyri roky hrával za Operário a Belenenses. Následne pôsobil v Rumunsku a naposledy v cyperskej Omonii. Posledný angažmán mu nevyšiel podľa predstáv, preto verí, že v Senici si napraví chuť: „Vieme, že musíme každý deň pracovať tvrdo, aby sme zmenili naše postavenie v tabuľke. Verím, že skôr či neskôr sa naša kvalita ukáže a veci sa zmenia k lepšiemu. Z osobného hľadiska chcem byť znova šťastný a vychutnávať si svoju prácu. Rád by som sa vrátil aj do reprezentácie svojej krajiny. Z kolektívneho hľadiska je to lepšie umiestnenie v tabuľke.“

Po polovici základnej časti okupuje Senica poslednú priečku v tabuľke, v jedenástich zápasoch zaknihovala len sedem bodov, rovnako ako predposledné Zlaté Moravce. „Nanešťastie máme momentálne menej bodov, ako sme očakávali v tomto čase. Myslím si ale, že sa to v druhej polovici základnej časti zmení. Ukázali sme, že máme v tíme kvalitných hráčov. Doteraz získané body neodzrkadľujú kvalitu nášho mužstva. Čo ma sem do klubu priviedlo je tento projekt, ktorému verím. Prichádzam po ťažkom roku, zrejme to bol jeden z najťažších v mojej doterajšej kariére. Hľadal som miesto, kde budem znova šťastný a kde si budem užívať hranie zápasov. Najlepšia vec, ktorú môžem pre klub spraviť je ponúknuť mu svoje skúsenosti, pretože náš tím je veľmi mladý. Myslím si, že práve z tohto dôvodu potrebuje mužstvo aj určité skúsenosti,“ dodal pre fksenica.eu Kay.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk