ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenský brankár ohúril v Lige majstrov, jeho zákroky obdivuje celý svet
zdroj: facebook/Viktoria Plzeň

Slovenský brankár ohúril v Lige majstrov, jeho zákroky obdivuje celý svet

Slovenská reprezentačná dvojka Matúš Kozáčik dala o sebe vedieť krátko pred zrazom v skupinovej fáze Ligy majstrov. V drese Viktorie Plzeň síce rodák z Dolného Kubína inkasoval od talianskeho AS Rím päť gólov, popri slabej práci defenzívy mal dostatok priestoru vyniknúť.

Skúsený tridsaťštyriročný brankár vychytal výborné pokusy Edina Džeka i Alessandra Florenziho, vďaka čomu sa dostal rovno dvakrát do výberu najlepších brankárskych zákrokov v druhom hracom týždni skupinovej fázy najprestížnejšej pohárovej súťaže na starom kontinente. Okrem neho sa vo viac ako dvojminútovom slede vydarených zákrokov objavili dvakrát aj bývalí mládežnícki reprezentanti Nemecka Odisseas Vlachodimos v drese Benficy Lisabon a dlhoročná jednotka Hoffenheimu Oliver Baumann. Ďalší piati kolegovia sa vo videu objavili raz.

Pokiaľ sa vám video nedá spustiť, zapnite si ho na sociálnej sieti Facebook.

Už v sobotu sa v Trnave uskutoční federálne derby medzi Slovenskom a Českom v rámci turnaja UEFA Liga národov, v nominácii trénera Jána Kozáka nechýbala ani opora Plzne. Brankár Kozáčik sa však napokon na zraz nedostavil, nakoľko ho zastihla choroba a berie antibiotiká. V nominácii ho nahradil bývalý brankár Spartaka Trnava a dnes hráč v službách francúzskeho OSC Lille Adam Jakubech.

Najnovšie z klubu: Plzeň Viktoria

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk