ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hazard sníva o Reale Madrid a rieši dilemu: Zostať či odísť?
zdroj: Twitter

Hazard sníva o Reale Madrid a rieši dilemu: Zostať či odísť?

Hoci len nedávno odštartovala sezóna 2018/2019, viacero hráčov už musí odpovedať na otázky ohľadom svojej budúcnosti. Jedným z nich je i Eden Hazard. Meno belgického stredopoliara bolo prakticky celé leto spájané s prestupom do Realu Madrid. Transfer sa nekonal. No čo sa nestalo, ešte môže prísť.

Hazard v najnovšom rozhovore priznal, že zvažuje svoje ďalšie kroky a jeho budúcnosť je otvorená. Ešte stále sa nerozhodol, či predĺži kontrakt v Chelsea, ktorý má aktuálne platný do leta 2020, alebo zamieri do vysneného Realu Madrid. Dvadsaťsedemročný krídelník si úvod nového ročníka vychutnáva, pod vedením manažéra Maurizia Sarriho znovu ožil, v doterajšom priebehu sezóny nasúkal už 7 gólov a je na čele poradia kanonierov anglickej Premier League. 

„Po majstrovstvách sveta som vyhlásil, že je čas na zmenu. Turnaj mi vyšiel. Momentálne sa cítim byť vo forme, darí sa mi. Real Madrid je najlepší klub na svete. Nerád by som klamal. Od detstva je mojim snom obliecť si dres „bieleho baletu“. Snívam o tomto klube. Uvidíme. Nechcem o tom rozprávať každý deň, na to nemám čas. No o mojej budúcnosti budeme hovoriť už čoskoro,“
naznačil Hazard možný odchod do tímu španielskeho giganta, ktorý akútne potrebuje zalepiť dieru po Cristianovi Ronaldovi.

zdroj: Twitter

Belgický reprezentant verí, že sa kvôli pochvalným slovám na adresu Realu Madrid nestane obeťou verbálnych útokov zo strany fanúšikov. Tí dodnes nedokážu odpustiť brankárovi Thibautovi Courtoisovi, ktorý v lete za 35 miliónov libier zamieril práve do Realu. Na tribúnach Stamford Bridge počas zápasov neraz zaznie chorál namierený proti belgickému gólmanovi. „Niečo podobné nechcem zažiť. Samozrejme, chcem to, čo je dobré pre mňa, no zároveň chcem to, čo je dobré aj pre klub. Pretože tento klub mi dal všetko. Nechcem sľubovať, že podpíšem nový kontrakt a následne odídem,“ dodal Hazard, ktorého citoval portál Sky Sports.

„Povedal som to už veľakrát. Ak odídem, budem šťastný. No viem, že ak tu zostanem, budem tiež šťastný. Nie je to o tom, že by som sa v Chelsea necítil dobre. Občas, keď sa ráno zobudím, premýšľam nad odchodom. Iné ráno si zasa hovorím, že tu musím zostať. Je to náročné rozhodovanie. Rozhodovanie o mojej budúcnosti. Mám 27 rokov, v januári už 28,“
priblížil Hazard svoju dilemu.

Bývalý hráč Lille si dres „The Blues“ na seba oblieka už od leta 2012. Za šesť rokov sa stal jednou z ikon Chelsea. Dostal sa do desiatky najlepších strelcov klubu, na Stamford Bridge sa dvakrát radoval z ligového titulu a z ďalších troch cenných trofejí. Londýnčania mu ponúkajú nový päťročný kontrakt s týždenným platom 300-tisíc libier. Ani to však nie je dôvod, ktorý by ho definitívne zlomil.

„Neviem. Som šťastný a nepotrebujem nič meniť. Nie je to o trofejách. Samozrejme, keď hráte futbal, chcete neustále víťaziť, no ja si chcem hlavne užívať chvíle na ihrisku. Tak, ako  sa mi to v súčasnosti darí. Vtedy som šťastný. Keď za mnou niekto príde, porozprávame sa. Nebudem tvrdiť, že som doposiaľ nerokoval so žiadnym iným klubom či majiteľom. Rozprával som sa už s viacerými. Jednoducho potrebujeme dospieť k tomu správnemu rozhodnutiu,“
uzavrel Hazard tému svojho možného odchodu z Chelsea.

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk