ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Casado poprel obvinenie Šatku: Všetko bolo v rámci pravidiel
zdroj: Jozef Bedej

Casado poprel obvinenie Šatku: Všetko bolo v rámci pravidiel

Zápas medzi Dunajskou Stredou a Zlatými Moravcami priniesol nádherný futbal vo skvelej atmosfére. Tá vybičovala niektoré emócie na hranu, v druhom polčase videli po menšej strkanici žlté karty Kristopher Vida a Jakub Brašeň. Ešte predtým však malo prísť aj ku konfliktu medzi Ľubomírom Šatkom a hráčom hostí s číslom desať, ktoré nosí Jose David Casado Garcia.

Nečudo, že záujem všetkých novinárov po zápase sa sústredil na Ľubomíra Šatku. Mladý stopér vytiahol v 25. minúte fantastický kúsok, za ktorý by sa nehanbil žiadny ofenzívny futbalista v lige a otvoril skóre stretnutia proti Zlatým Moravciam. Počas debaty o jeho druhom góle v seniorskej kariére však skĺzla debata nečakaným smerom. „Chcel by som ešte poznamenať, že hráč súpera s číslom desať ma opľul. Som z toho zaskočený, pretože som nič podobné v kariére nezažil a myslím si, že by sa to rozhodne nemalo stávať. Bolo to v druhom polčase, po rohu, mali sme tam nejakú verbálnu výmenu názorov, on v španielčine, ja v slovenčine. Rozhodca mu dohovoril a on ako odchádzal, tak mi napľul do tváre. Povedal som to aj rozhodcovi, no ten nič nevidel. Takéto správanie nie je normálne,“ povedal rozčarovaný Ľubomír Šatka.

Keďže výprava zo Zlatých Moraviec sa pobrala z MOL Arény veľkou rýchlosťou, skúsený španielsky futbalista sa pred novinárov nestihol postaviť. Zareagoval preto na obvinenie až dodatočne. „Nič také sa nestalo, určite som ho neopľul. Mali sme medzi sebou niekoľko slovných výmien a viackrát sme na seba tvrdšie narazili, ale všetko bolo v rámci pravidiel a zápalu pre hru. On je obranca, ja útočník, také veci patria k futbalu. Bol to pekný zápas, nerozumiem, prečo musí vyplakávať do novín. Nie som Slovák, keby som si mal po každom dueli vyliať srdce, čo všetko sa mi stalo na ihrisku, nemal by som žiadnych kamarátov,“ povedal pre denník Šport Jose David Casado Garcia. Tridsaťročný stredopoliar v minulosti obliekal aj dres trnavského Spartaka a českého FK Příbram, mládežnícke roky strávil aj v akadémiách Barcelony a Sevilly.

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk