ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Real Mallorca chce späť Cupera
zdroj:

Real Mallorca chce späť Cupera

Funkcionári Realu Mallorca sa snažia získať na post trénera Hectora Cupera, ktorý s klubom dosiahol veľké úspechy v rokoch 1997 až 1999

Španielsky futbalový klub Real Mallorca sa snaží presvedčiť trénera Hectora Cupera k návratu na Baleárske ostrovy. Štyridsaťročný Argentínčan pôsobil v Reale v rokoch 1997 až 1999 a doviedol ho do finále Pohára víťazov pohárov, španielskeho Kráľovského pohára a na tretie miesto v Primera Division. Z Mallorky odišiel do Valencie, v rokoch 2001 až 2003 koučoval Inter Miláno.

"Cupera sme chceli získať späť už deň po tom, ako odišiel. Nechcem, aby si ľudia robili zbytočné nádeje, lebo to bude veľmi náročné. Hector však má slabosť pre náš klub," povedal prezident Realu Mateu Alemany. Podľa Cuperovho agenta Alejandra Camana je príchod jeho klienta na Mallorku reálny: "Tento nápad sa mu páči. Má však päť ponúk a všetky chce pozorne preštudovať."

Realu Mallorca sa v aktuálnej sezóne nedarí. Po ôsmich kolách je s piatimi bodmi na predposlednom mieste najvyššej španielskej súťaže. Zlé výsledky stáli trénera Benita Flora jeho miesto.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Mallorca

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk