Šporar po remíze s poslednou Senicou: Svet sa nezrúti
zdroj: Šporar (9): „Celkovo je to dobré, aj keď dnešok bol zlý." (Miro Gasidlo/skslovan.com)

Prvý s predposledným, rozdiel po desiatich kolách predstavoval priepastných 20 bodov. Favorit bol jasný, no odstup sa po jedenástom hracom dni Fortuna ligy senzačne nezmenil. A to Senica odchádzala z bratislavských Pasienkov čiastočne sklamaná, veď desať minút po prestávke viedla nad Slovanom 2:0. Domáci Moha dvomi zásahmi vyrovnal, očakávaný gól završujúci obrat belasých v záverečnej polhodine nepadol. Senica napriek dobrému výkonu i bodovému zisku padla na úplné dno tabuľky, náskok Slovana na čele sa zbytočne zmenšil na tri body.

Neodviedli sme, čo sa dalo

Duel na Pasienkoch dostal zaujímavú zápletku už v siedmej minúte, keď Petshi z vlastnej polky exkluzívne vyslal do úniku Castanedu a Kolumbijčan v nájazde prestrelil Greifa. Slovan následne odštartoval festival zahodených príležitostí. Dražič so Salátom mierili v prvom polčase mimo, Čavriča a Šporara v dobrých pozíciách vychytal Taborda. Domáci boli lepší, no v ofenzívnej výstavbe im chýbal moment prekvapenia. Množstvo pomocných prihrávok zverencov Martina Ševelu ponúkalo dostatok času na presun pevného bloku Seničanov.

„Prespali sme úvod, možno celý prvý polčas. Keď sme sa nakopli, nevyužili sme šance. Napriek dobrému vstupu do druhého polčasu sme inkasovali na 0:2,“ posunul brankár Slovana Dominik Greif dejstvo ku gólu Asmaha z 54. minúty. Belasí inkasovali po prehratom súboji najslabšieho hráča na trávniku a strojcu problémov vedúceho tímu ligy Mitcha Apaua. „Prvý gól padol po prienikovej prihrávke, tam musíme pokračovať s hráčom, nemôže ísť sám na bránu. Pri druhom góle sme prehrali osobný súboj. Škoda, no podľa mňa nás body aj tak stálo nevyužívanie šancí,“ priblížil Greif a dodal: „Neodviedli sme to, čo sa dalo.“

zdroj: Slovan Bratislava - FK Senica 2:2. (huste.tv)

Celkovo dobre, dnes zle

Slovan sa z alarmujúcej situácie dostal veľmi rýchlo. V priebehu štyroch minút mu vyšli dve akcie po pravej strane, na konci oboch bol Maročan Moha. Najskôr profitoval z presného centru od Dražiča, následne ďakoval rýchlym nohám Čavriča. Do konca duelu zostávala polhodina, čakal sa drvivý nápor favorita. Ten však neprišiel. Šancí bolo dostatok, no na oboch stranách. Petshiho v najväčšej vychytal Greif, domáci Holman v samom závere trafil z priameho kopu len do žrde. „S jedenástou Senicou sme mali vyhrať, sme veľmi sklamaní. Na druhej strane, v jedenástich zápasoch sme neprehrali. Celkovo je to dobré, aj keď dnešok bol zlý,“ zhrnul najlepší strelec súťaže Andraž Šporar, ktorý v sobotu vyšiel naprázdno: „Zahodili sme mnoho šancí, no veľa si ich vypracovala aj Senica. Výsledok 2:2 je v poriadku, neprehrali sme, svet sa nezrúti.“

Slovan je po polovici základnej časti bez prehry a zároveň bez straty bodu na ihriskách súperov. Doma však zakopol s Nitrou (1:1), Trenčínom (3:3) a Senicou (2:2). Aj preto vedie tabuľku Fortuna ligy pred Dunajskou Stredou „len“ o tri body, na tretiu Žilinu má k dobru päť bodov. „Body sme stratili iba doma, v zápasoch, v ktorých sme nemuseli. Všetky sme ich mali dobre rozohrané, mali sme v nich veľa šancí. Treba sa na to pozerať aj pozitívne, po jedenástich kolách sme prví, to sme tu už dlho nezažili,“ hodnotil rozpoltene brankár belasých Greif. Jeho spoluhráči sa po reprezentačnej pauze pokúsia vylepšiť domácu bilanciu znovu proti predposlednému tímu tabuľky. V sobotu 20. októbra privítajú Zlaté Moravce.