ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lukáš Čmelík sa vracia na scénu, tréner Hyballa mu chce dať šancu v DAC
zdroj: fcdac.sk

Lukáš Čmelík sa vracia na scénu, tréner Hyballa mu chce dať šancu v DAC

Kontroverzný slovenský futbalista Lukáš Čmelík dostane ďalšiu šancu na elitnej úrovni, prekvapivo sa tak stane v Dunajskej Strede, kde pôsobil naposledy. Od konfliktu s trénerom Marcom Rossim sa oficiálne pripravoval s B-tímom.

Stále iba dvadasťdvaročný krídelník si so sebou nesie nálepku problémového hráča, svoje problémy mal v Žiline, švajčiarskom Sione, poľskom Piast Gliwice a naposledy aj v Dunajskej Strede, kde ho v apríli vyhodil z prvého tímu tréner Marco Rossi. Medzi jeden z dôvodov malo patriť, že na tréningu zlomil nohu panamskému spoluhráčovi Césarovi Blackmanovi Camarenovi. Po preradení do dunajskostredskej juniorky mali byť jeho dni na Žitnom ostrove spočítané, všetko bude ale napokon inak. 

Podľa najnovších informácií sa Čmelík pripravuje v akadémii DAC pod vedením jedného z kondičných trénerov. Kormidelník Peter Hyballa nevylučuje, že hráčovi dá príležitosť a po polroku prijme Čmelíka späť v A-tíme. „Lukáš u nás trénuje individuálne s kondičným koučom. Viem, že v minulosti mal problémy, už som s ním dva či trikrát hovoril. Predpokladám, že potrvá ešte niekoľko týždňov, kým sa dostane na požadovanú úroveň,“ uviedol pre denník Šport Hyballa„Každý tréner má svoje pravidlá. Rozhodnutie o jeho konci v A-mužstve sa zrodilo pred mojím príchodom do klubu. Lukáš dostane šancu byť fit a prípravený. Potom sa uvidí.“

Štyridsaťdvaročný nemecký lodivod pôsobí v štruktúrach FC DAC 1904 od leta. Rodák zo Žiliny a odchovanec miestneho MŠK prišiel na Žitný ostrov v lete 2017, v minulej sezóne absolvoval osemnásť ligových stretnutí, bez streleného gólu. „Trénerskej profesii sa venujem už pätnásť rokov a viem, že hráči často myslia najmä na seba. Mnohí z nich nedokážu akceptovať, že sú na lavičke. Hrať však môže iba jedenásť futbalistov a práve tréner je na to, aby vybral tých správnych. Chcem pracovať len s takými hráčmi, ktorí to akceptujú a budú inteligentní na to, aby pochopili, že musia na sebe neustále pracovať. Platí to pre všetkých, vrátane Čmelíka. Rozhodne však nie som nepriateľ hráčov, ale najmä ich partner,“ dodal pre Šport tréner DAC-u, ktorý už z kádra vyradil skúsených hráčov Marina Ljubičiča a Erika Pačindu.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk