ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pačindova budúcnosť zostáva nejasná, Hyballa nič neprezradil
zdroj: TASR

Pačindova budúcnosť zostáva nejasná, Hyballa nič neprezradil

Ofenzívny ťahúň Dunajskej Stredy po zápase v Senici naznačil, že by v zime rád zmenil pôsobisko. Jeho vyjadrenie pred televíznymi kamerami nahnevalo trénera Petra Hyballu. Erik Pačinda to má na Žitnom ostrove nahnuté. Hrozí, že do zimného prestupového obdobia si do lopty nekopne.

Len nedávno DAC opustil niekdajší kapitán Marin Ljubičić a už sa nahlas hovorí aj o problémoch s ďalším kľúčovým hráčom mužstva. Pačinda sa v ostatných dueloch vytratil zo základnej zostavy, po vyhlásení, že zvažuje odchod, ho tréner dočasne suspendoval. Týždeň ho vraj nechce vidieť na štadióne. Logicky tak technicky dobre vybavený futbalista nenastúpil ani v utorňajšom zápase 4. kola Slovnaft Cup-u na pôde treťoligového Vranova nad Topľou.

Odchovanec košického futbalu nevypadol len zo zostavy Dunajskej Stredy, ale i z národného tímu. Tréner Ján Kozák ho nenominoval na zápas Ligy národov proti Česku. „Neviem si predstaviť, že by vo svojom súčasnom psychickom rozpoložení bol schopný odohrať vážny zápas Ligy národov. Nechcem do toho vstupovať, keďže nepoznám detaily. Niekedy je na škodu povedať, čo si človek myslí. On vždy povie, čo má na srdci, a to mu možno uškodilo,“ okomentoval reprezentačný tréner, ktorý Pačindu dôverne pozná z pôsobenia v Košiciach.

Dunajskostredský klub sa rozhodol držať bobríka mlčania. Mladý stredopoliar Christián Herc po víťaznom pohárovom zápase vo Vranove (5:2) pre ProFutbal.sk priznal, že kauza rezonuje i v žlto-modrej šatni, no nijako ju, rovnako ako jeho spoluhráči, nekomentoval. Skúpy na slovo bol i tréner Peter Hyballa. Keď sme mu položili otázku, čo sa medzi ním a Pačindom udialo, začal hovoriť o zranenom Kristiánovi Koštrnovi. „Je to pre nás veľká strata, Koštrna je dobrý chlapec. Niekoľko týždňov nám bude chýbať,“ snažil sa odpútať pozornosť nemecký lodivod.

Následne Hyballa už vážnejším tónom dodal: „Sústredíme sa na zápasy. Máme za sebou náročný pohárový duel, teraz je pred nami ligový zápas proti Zlatým Moravciam. Viem, že ste dobrí a zvedaví novinári, no my venujeme svoju pozornosť ViOn-u. Po zápase sa budeme rozprávať o tom, čo ďalej.“ Existuje šanca, že Pačinda sa v sobotu objaví v zostave DAC-u? „Uvidíme,“ uzavrel Hyballa.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk