Erik Pačinda to má v Dunajskej Strede nahnuté, klub ho dočasne suspendoval
zdroj: facebook/DAC 1904

Ubehol mesiac a pol od aféry okolo Marina Ljubičiča. Kapitán klubu z Dunajskej Stredy sa najprv začal vytrácať zo základnej zostavy, po incidente na tréningu dostal v klube povolenie odísť. Dnes už oblieka dres bratislavského Slovana. Situácia sa teraz opäť opakuje. V hlavnej úlohe ofenzívna hviezda klubu Erik Pačinda.

Asi len márne by sme v súčasnosti hľadali v slovenskej súťaži hráča s lepšou formou. Dvadsaťdeväťročný útočník patrí medzi najdôležitejšie persóny dunajskostredského kádra. Bol to on, kto zavelil ako striedajúci hráč k otočkám zápasov s Nitrou (z 0:2 na 3:2, prsty mal vo všetkých troch góloch) či Trnavou (vsietil gól na 3:2). Aj cez víkend v Senici to bol on, kto prišiel na ihrisko desať minút pred koncom a založil akciu pri víťaznom góle. Výkonmi sa prepracoval až do seniorskej reprezentácie Slovenska.

Lídrovi tímu však nový nemecký tréner Hyballa doprial opäť menej času na ihrisku ako naposledy. Od jeho príchodu hral pôvodne skúsený Košičan pravidelne v základnej zostave, za posledné štyri zápasy však svoju pozíciu strácal. Najprv ho tréner stiahol z ihriska v 83. minúte, o týždeň v 72. minúte a odvtedy zohrieval lavičku. Proti Trnave ho Hyballa poslal na trávnik v 66. minúte, posledný víkend v Senici až necelých desať minút pred koncom. Patril pritom vždy medzi najlepších hráčov na ihrisku.

Novinári sa logicky pýtali, prečo sa motor dunajskostredského mužstva vytráca zo zostavy. „Neviem, možno sú v tom nejaké nezhody s trénerom, možno ma nemá veľmi v láske. O chvíľu je tu december a dúfam, že sa pohnem trošku dopredu a zmením klub,“ vyznal sa po poslednom zápase. Tréner Hyballa sa voči týmto tvrdeniam ohradil, vraj Erika Pačindu, hráča mesiaca Fortuna ligy za mesiac august, nepostavil pre pretlak kvalitných hráčov. „Nie je medzi nami žiadne napätie. Jednoducho máme šesť kvalitných útočníkov.“

Pondelňajší tréning v Dunajskej Strede však mal mať pre Erika Pačindu rýchly priebeh. Podľa informácií portálu ProFutbal.sk sa slovenský reprezentant ešte nestihol ani usadiť v šatni, už sa dozvedel informáciu, že si ho tréner neželá vidieť na tréningu ani štadióne. Klub ho poslal domov. Na vlas sa tak zopakovala situácia ako pri Marinovi Ljubičičovi. Paradoxne, obaja boli najstaršími hráčmi v kabíne.

„S klubom sme sa dohodli, že sa ohľadom tejto témy do médií vyjadrovať nebudem. Môžem teda potvrdiť len to, že ma tréner na týždeň suspendoval. Ďalšie stretnutie by sme mali mať s klubom budúci pondelok,“
povedal exkluzívne pre portál ProFutbal.sk Erik Pačinda. Ako budú vyzerať ďalšie kroky hráča či klubu tak uvidíme možno už v priebehu najbližších dní. Isté je zatiaľ iba to, že ho v najbližšom domácom zápase proti Zlatým Moravciam na ihrisku neuvidíme ani v základnej zostave a tentoraz ani na lavičke pre náhradníkov...