ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Banská Bystrica mení trénera, Tótha nahradí bývalý reprezentant
zdroj: jäzva

Banská Bystrica mení trénera, Tótha nahradí bývalý reprezentant

Vedenie druholigového nováčika z Banskej Bystrice sa po desiatich odohratých kolách uchýlilo k ráznemu kroku. Na lavičke „vojakov“ končí Dušan Tóth, jeho miesto zaujme ďalší bývalý výborný obranca Stanislav Varga.

Tóth dokázal s Duklou postúpiť do celoštátnej súťaže a úvod sezóny tímu celkom vyšiel, keď zdolal košickú Lokomotívu i rezervu Žiliny a o body okradol aj Šamorín, Komárno či Poprad. September ale Banskej Bystrici, naopak, absolútne nevyšiel, mužstvo postupne podľahlo Interu Bratislava, Pohroniu, Trebišovu i Liptovskému Mikulášu. V tabuľke sa kvôli tomu prepadlo až na dvanáste miesto. Po desiatich kolách majú Stredoslováci na konte deväť bodov. Tóth ale klub úplne neopúšťa, opätovne by mal pracovať pri mládeži.

"Čo sa týka odchodu Dušana Tótha, išlo aj o impulz z jeho strany. Záležalo mu na tom, aby A-mužstvo napredovalo, no my sme ho nechceli stratiť. Bude teda naďalej pôsobiť pri mládeži v štruktúrach nášho klubu. Zároveň sme mali pohovor s hráčmi. Hlavne od posíl, ktoré prišli do Banskej Bystrice, sme očakávali viac. Musia si aj samotní hráči uvedomiť, že takto to ďalej nemôže ísť," uviedol pre portál bystricoviny.sk športový manažér MFK Dukla Milan Smädo.

Stanislav Varga
Stanislav Varga je od marca držiteľom najvyššej trénerskej licencie EURO Pro (futbalsfz.sk)

Čoskoro 46-ročný Varga (nar. 8. októbra 1972) mal v minulosti podobný trénerský osud ako dnes Dušan Tóth. Aj jemu sa podarilo dostať svoj tím do vyššej súťaže, keď s Prešovom postúpil z druhej do prvej ligy. Po úvodných kolách s ním ale ale vedenie Šarišanov ukončilo spoluprácu. Niekdajší 54-násobný reprezentant by sa mal kormidla ujať už v sobotňajšom zápase na pôde posledného Bardejova.

"Pevne veríme, že nový tréner prispeje k zlepšeniu hry a hlavne k zisku bodov, ktoré sú potrebné v tejto náročnej druholigovej súťaži. Chceme, aby sa futbalom banskobystrickí fanúšikovia bavili a nie trápili," dodal Smädo.

Najnovšie z klubu: MFK Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk