ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Tepliciach skončil tréner Šmejkal, nahradil ho Hejkal
zdroj: zaglebie.com

V Tepliciach skončil tréner Šmejkal, nahradil ho Hejkal

Český futbalový prvoligista FK Teplice sa rozhodol po sérii zlých výsledkov odvolať hlavného trénera Daniela Šmejkala. Na poste ho nahradil Stanislav Hejkal.

Klubové vedenie odvolalo aj doterajšieho športového riaditeľa Jakuba Dovalila, ktorého vystriedal Štěpán Vachoušek. Štyridsaťosemročný Hejkal od leta pracoval v pražskej Sparte ako skaut a analytik. V minulej sezóne vyhral s juniorkou Teplíc majstrovský titul a následne odišiel k "rudým" pomáhať trénerovi Pavlovi Hapalovi. V Tepliciach pôsobil aj ako tréner, keď pri A-tíme robil niekoľko sezón asistenta Zdeňkovi Ščasnému a Petrovi Radovi.   

"Dôvod odvolania je klesajúci trend, ako výsledkový tak predovšetkým herný. Nie sme klub, ktorý odvoláva trénera na základe niekoľkých nepodarených výsledkov, ale tu išlo o dlhodobý trend, ktorý sa navyše stupňoval," citoval klubový web šéfa predstavenstva Pavla Šedlbauera. Šmejkal bol tréner Teplíc od ročníka 2016/2017, v prvej sezóne s nimi skončil v lige na 5. mieste, v nasledujúcej na ôsmom. Momentálne sú Teplice v najvyššej českej súťaži dvanáste.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk