ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po 9. kole Fortuna ligy: Pretlak dobrých útočníkov, štvorica adeptov na hráča kola
zdroj: ProFutbal.sk

Po 9. kole Fortuna ligy: Pretlak dobrých útočníkov, štvorica adeptov na hráča kola

Slovan bez straty neporaziteľnosti, Žilina s gráciou favorita, Dunajská Streda po reklame na futbal proti majstrovi, Trenčín netradične tesne, Ružomberok netradične rozdielom triedy a nitrianske deja vu pre Michalovce. Aj keď sme čakali, že tento víkend bude priať domácim, šesť jednotiek pôsobilo príliš nepravdepodobne. V slovenskej lige však nie je nič nemožné.

MOMENT KOLA: Prepisovanie historických štatistík slovenskej futbalovej ligy. Pred týždňom bol stredopoliar Viktor Pečovský postavou kola, keď dorovnal v súhrnnom počte ligových štartov Martina Poljovku. Tentoraz, pred domácim publikom, dostal väčšiu minutáž a prispel k vysokému víťazstvu proti Senici (5:0). Tridsaťpäťročný harcovník sa na ihrisku určitý čas neobjavoval kvôli náročnému zraneniu, dnes však na ňom opäť pôsobí isto a s prehľadom dodáva skúsenosti spoluhráčom. Bývalý reprezentant je novým rekordérom slovenskej súťaže, v Banskej Bystrici odohral v rokoch 2000 – 2011 226 zápasov, v Žiline od 2011 ďalších 179 duelov. Viktor, klobúk dole!

POSTAVA KOLA: Erik Pačinda. Ak niekto pochyboval o tom, prečo tréner Ján Kozák volá do reprezentácie práve tohto futbalistu, duel jeho Dunajskej Stredy proti trnavskému Spartaku je ďalšou odpoveďou. Skúseného lídra tímu posadil tréner Hyballa prekvapivo na lavičku, aby sa v závere stal dôležitým žolíkom. Skúsený ofenzívny futbalista priniesol do hry oživenie, chcenie a napokon aj víťazný gól do siete úradujúceho majstra z Trnavy. Dvadsaťdeväťročný Košičan znovu ukázal, že je to poklad dunajskostredského tímu.

PREKVAPENIE KOLA: Zostava Spartaka Trnava. Kto by čakal, že Grendel či Jirka budú po výkone proti Anderlechtu týždeň na péenke z vyčerpania, opak sa stal pravdou a obaja boli nielen v základnej zostave na ligový duel, ale ešte prispeli aj ďalším skvelým výkonom a obaja aj asistenciou na góly Aliho Ghorbaniho. Práve nová posila Spartaka bola ešte väčším prekvapením, než všetko ostatné dohromady. Skúsený Iránec premenil všetko, čo sa premeniť dalo, podržal loptu v pravý čas a javí sa ako veľmi slušný náhradník Mareka Bakoša. Azda jeho výborný výkon nebude výnimkou a naopak, azda slabší výkon defenzívy Spartaka výnimkou bol. Úradujúci majster na tak nízke miesto v tabuľke nepatrí. 

HLÁŠKA KOLA: „Aj Real Madrid dokáže vyhrávať bez Cristiana Ronalda,“ komentoval Erik Pačinda z Dunajskej Stredy po zápase fakt, že tímu absentoval vykartovaný útočník Vakoun Issouf Bayo.

SKLAMANIE KOLA: Výsledky Michaloviec. Hoci káder Zemplínčanov vôbec nepôsobí slabo, ich postavenie v tabuľke a zisk bodov vyzerá momentálne absolútne katastrofálne. Aj keď na východe verili, že domáca výhra mužstvo naštartuje, opak sa ukázal byť pravdou. Zverenci trénera Antona Šoltisa za ostatné dva týždne hrali dvakrát na Štadióne pod Zoborom, dvakrát vyhrávali, no aj Sereď a aj Nitra napokon dokázali zápasy otočiť. A síce majú všetky predpoklady na to, aby hrali v strede tabuľky, po deviatich kolách sa krčia na poslednom mieste so štyrmi bodmi a pred sebou majú zápasy postupne proti Ružomberku, Trenčínu, Žiline, DAC-u, Slovanu a následne Trnave...

ZOSTAVA KOLA: Tradičnú pondelňajšiu rekapituláciu zakončujeme jedenástkou mien, ktoré redakcia portálu ProFutbal.sk vyhodnotila ako tie, ktoré sa prezentovali najlepším výkonom. Z pohľadu klubov si najviac nominácií vyslúžili Dunajská Streda a Žilina (3), o jednu menej má Ružomberok. Jedného hráča do partie pridali Nitra, Trenčín a Trnava. V porovnaní domácich hráčov s leginonármi majú navrch zahraniční futbalisti (6:5). Najlepšieho hráča môžete opäť vybrať prostredníctvom ankety.

Post brankára v našej jedenástke si vyslúžil Matúš MACÍK, ktorý rovnako ako pred týždňom podal famózny výkon, tentoraz však najlepší zo všetkých brankárskych kolegov. Ružomberský gólman dostal v zostave trojicu kolegov do defenzívy, na krajoch zaujali mladý Ghančan Benson ANANG zo Žiliny a skúsený Panamčan Eric DAVIS z Dunajskej Stredy. Stopérsky post si zastal Trenčan Jakub PAUR.

Z tvorcov hry sme nemohli opomenúť dvojicu žilinských futbalistov, Ivan DIAZ i Michal ŠKVARKA si pripísali gól a asistenciu. Spolu s nimi sme vybrali nitrianskeho harcovníka, Tomáš KÓŇA priviedol svojich spoluhráčov aj gólom k dôležitému víťazstvu nad poslednými Michalovcami. V podhrotovej pozícii sme nemohli opomenúť Erika PAČINDU a v útoku musí figurovať trojica dvojgólových strelcov - Ružomberčan Ismar TANDIR, Dunajskostredčan Marko DIVKOVIČ a čerstvá posila Trnavy Ali GHORBANI.

Ideálna jedenástka 9. kola Fortuna ligy v sezóne 2018/2019: 
Macík - Anang, Paur, Davis - Škvarka, Kóňa, Diaz - Pačinda - Divkovič, Tandir, Ghorbani

História ankety Hráč kola na ProFutbal.sk:
6. kolo:
 Michal Breznaník (FK Železiar Podbrezová, 46 % hlasov)
7. kolo:
Kristopher András Vida (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 89 % hlasov)
8. kolo: Nikola Gatarić (ŠKF Sereď, redakčný výber)

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk