ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Talentovaného Murcka čaká posledná vážna operácia: Držte mi palce!
zdroj: futbalsfz.sk

Talentovaného Murcka čaká posledná vážna operácia: Držte mi palce!

Od posledných vianočných sviatkov sa jeho život radikálne zmenil. Talentovaný futbalista Martin Murcko po ťažkej autohavárii zo všetkých síl bojoval o život. Svoj boj vyhral, no jeho sny siahajú ďalej. Chce sa totiž vrátiť k tomu, čo vie najlepšie. K milovanému futbalu, v ktorom vo svojej kategórii vynikal.

Martin sa po havárii pomerne rýchlo zaradil do bežného života. Znovu začal chodiť do školy, dokonca ho vídať i na futbalovom trávniku. Na návrat do profesionálneho futbalového kolotoča ale pomyslieť nemohol. Všetko by mohla zmeniť októbrová operácia.

„Veľmi som rada, že dnes už Martin zvláda školu, učí sa, behá a s vytúžením čaká na poslednú operáciu, počas ktorej mu zakryjú časť hlavy, kde nemá lebku, špeciálnou na mieru vyrobenou pokrývkou. Držte Maťovi všetci palce, nerobí sa to bežne a máme pred operáciou obrovský rešpekt,“ prezradila pre futbalsfz.sk Martinova mama Mária.

Mladý bojovník je ochotný podstúpiť všetko pre to, aby sa mohol opäť naplno venovať futbalu. Neodradí ho ani ďalšia operácia. „Už sa jej neviem dočkať, ale zároveň sa aj bojím. Veľmi chcem hrať futbal, chcem raz byť majstrom sveta. Verím, že to všetko zvládnem, len nech operácia dobre dopadne. Potom už budem bojovať o svoj návrat na trávniky,“ vyhlásil nebojácne Martin Murcko.

Talentovaný futbalista z obce Kurima v minulosti absolvoval stáže v oboch manchesterských kluboch či v Brightone. Pre všetkých je víťazom už dnes, no on verí, že sa dokáže vrátiť na tú istú úroveň, na akej bol pred osudnou haváriou. Martin, držíme palce!

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk