ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Z lídra tímu sa stal víťazný žolík z lavičky. Pačinda: Ťažko je hrať proti majstrovi
zdroj: facebook/DAC 1904

Z lídra tímu sa stal víťazný žolík z lavičky. Pačinda: Ťažko je hrať proti majstrovi

Organizátori Žitnoostrovského jarmoku si nemohli vymyslieť lepšiu bodku za programom 38. ročníka ako duel domácej súťaže proti úradujúcemu majstrovi a členovi skupinovej fázy aktuálneho ročníka Európskej ligy. Oba tábory – hráčske i fanúšikovské – predviedli oslavu a najlepšiu reklamu futbalu. „Boli sme sa s rodinou na jarmoku pozrieť, vládla tam príjemná atmosféra. Oslavovať by sme tam ale s chalanmi nešli, sústredíme sa už teraz na ďalší zápas, navyše akcia prakticky týmto zápasom skončila. Zakončenie to bolo parádne, hráme atraktívny futbal, desaťtisíc fanúšikov je na Slovensko neuveriteľná návšteva. Bol to pre divákov výborný zápas,“ hodnotil Kristián Koštrna, jediný domáci hráč s trnavskou minulosťou.

Oba tímy vykonali vo svojej základnej jedenástke citeľné zmeny, zatiaľčo DAC-u chýbal kanonier Bayo a líder Erik Pačinda začínal iba na lavičke, trnavský Spartak oproti štvrtkovému duelu skupiny Európskej ligy proti Anderlechtu Brusel spravil sedem zmien. „Vedeli sme, s čím Trnava príde, len sme nevedeli s kým. Každý zápas mení zostavu, čo hrá do karát nám, aj keď sme sa na hráčov súpera nemohli pripravovať jednotlivo. Sústredili sme sa tak jedine na seba,“ analyzoval v exkluzívnom rozhovore pre ProFutbal.sk pravý bek Dunajskej Stredy Kristián Koštrna.

DAC sa prezentoval svojim typickým vysokým napádaním, Trnava sa snažila nepripustiť tak vysoké tempo zápasu. Domáci futbalisti mali jednoznačne navrch vo všetkých ukazovateľoch, viaceré akcie však prekombinovali. Aj vďaka tomu skóroval iba mladý Divkovič, na ktorého reagoval dvoma gólmi Spartakovec Ali, ktorému premiéra vyšla na výbornú. „Boli sme dominantnejší, vytvorili si viac šancí. Oni vyrovnali po jedinej našej chybe. Druhý polčas sme začali zle, Trnava sa dostala do vedenia a rad bol vtedy definitívne na nás,“ pokračoval Koštrna.

Vykúpením pre domácich bol napokon príchod Erika Pačindu z lavičky náhradníkov. Najprv bol pri tom ako Marko Divkovič druhým gólom vyrovnal, tretí už pridal sám. „Nebolo v tom zranenie, išlo o trénerove rozhodnutie, že nebudem v základnej zostave. Iste, každého hráča hnevá, ak musí sedieť na lavičke, ťažko sa z nej futbal sleduje. Čakal som ale na šancu a dočkal som sa. Tréner mi povedal, že idem na pozíciu deviatky a že nemám vôbec brániť, len dať gól,“ nechal sa počuť Pačinda a pristavil sa pri strelcovi prvých dvoch góloch: „Marko už pod trénerom Rossim dokazoval svoju šikovnosť a kvalitu. Po zmene na lavičke dostáva menej šancí, no budúcnosť má ešte stále pred sebou.“

Dokonalá otočka v záverečnej štvrťhodine absolútne schladila hostí. Stíchol aj celý fanúšikovský sektor, ktorý dovtedy počas celého zápasu, bez ohľadu na priebeh či stav stretnutia, neúnavne povzbudzoval. „Ťažko sa hrá proti majstrovi. Došli bez niekoľkých kľúčových hráčov, no majú skúsený káder, kvalitne bránia a majú silné kontry. Trénera Látala poznám ešte z pôsobenia v Košiciach, vedel som, že nás nečaká nič ľahké. Napokon sme mali trošku viac šťastia ako oni,“ zhodnotil Pačinda, na ktorého nadviazal jediný domáci hráč s trnavskou minulosťou Koštrna: „Ukázala sa sila nášho mužstva, nevzdali sme sa. Otočiť proti úradujúcemu majstrovi z 1:2 na 3:2, to je priam neskutočné!“

Spartak prehral už piaty zápas z deviatich, na Slovan na čele tabuľky stráca už pätnásť bodov. Len tri dni pred duelom na Žitnom ostrove však uhrali historické víťazstvo v skupinovej fáze Európskej ligy proti Anderlechtu Brusel. „Vyrastal som v Trnave, hral som tam päť rokov, určite to vnímam trošku inak ako ostatní. Držím im v Európe palce. Verím, že uhrajú čo najlepšie výsledky, čo bude dobré tiež aj pre koeficient slovenského futbalu. Majú dobré mužstvo a prajem im len to najlepšie,“ zakončil pre ProFutbal.sk Koštrna.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk