Interu neuznali tri góly, Škriniar podľa talianskych médií najlepším na ihrisku
zdroj: twitter.com

Tri neuznané góly, emócie a napokon víťazný zásah v nadstavenom čase. Sobotňajší duel talianskej futbalovej Serie A v Janove priniesol veľkú drámu so šťastným koncom pre Inter Miláno, za ktorý odohral celý duel slovenský stopér Milan Škriniar a za výkon si vyslúžil pochvalu. "Modro-čierni" vyhrali na ihrisku Sampdorie 1:0 a nadzviazali na utorňajší triumf v Lige majstrov proti Tottenhamu.

O dôležitom víťazstve rozhodol v 94. minúte Chorvát Marcel Brozovič, keď si odrazenú loptu spracoval na prsia a prudkou strelou k bližšej žrdi dal svoj prvý gól v sezóne. V neúplnej tabuľke figuruje Inter na 7. pozícii o skóre za Sampdoriou.

Cez zápas bol v poriadnej permanencii VAR, na základe videoanalýzy neuznali rozhodcovia až tri góly. Najskôr sa predčasne tešil hosťujúci Radja Nainggolan, ktorý síce nebol mimo hry, ale v ofsajde bol podľa VAR jeho spoluhráč Mauro Icardi a blokoval výhľad brankárovi Emil Auderovi. Verdikt sa stretol s veľkou nevôľou hráčov a lavičky Interu. Tri minúty pred koncom neuznali rozhodcovia ani zásah obrancu Interu Kwadwa Asamoaha a krátko na to neplatil pre ofsajd ani gól domáceho Gregoira Defrela. Francúz navyše inkasoval žltú kartu, pretože si pri oslave gólu, ktorý napokon neplatil, vyzliekol dres. V emotívnom závere vykázal rozhodca z lavičky Interu trénera Luciana Spallettiho za nemiestne oslavy víťazného gólu. "Otočil som sa smerom k televíznej reklame a zakričal som 'gól'. Štvrtý rozhodca povedal, že to bolo veľmi impulzívne. Bol to veľmi dôležitý gól, bolo to ako vyslobodenie," povedal podľa agentúry AP Spaletti.

Škriniar nastúpil na svojom tradičnom poste v strede obrany a hral veľmi dobre. Viaceré talianske médiá mu pri hodnoteniach výkonov dávali vysoké známky a patril podľa nich k najlepším hráčom na ihrisku.

O jeden z najkrajších gólov v doterajšom priebehu sezóny sa postaral útočník Parmy Gervinho. Tridsaťjedenročný legionár z Pobrežia Slonoviny a bývalý hráč Arsenalu sa v úvode druhého polčasu zmocnil pri lopty pri vlastnej šestnástke a po sóle cez takmer celé ihrisku stanovil víťazstvo svojho tímu 2:0 nad Cagliari.