ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Walcott: V Arsenale som stratil lásku k futbalu
zdroj: Theo Walcott. (twitter)

Walcott: V Arsenale som stratil lásku k futbalu

Mal šestnásť rokov, keď za neho Arsenal v januári 2006 zaplatil Southamptonu vyše desať miliónov eur. Za Gunners na jar neodohral ani minútu, napriek tomu sa senzačne objavil v nominácii Anglicka na MS v Nemecku. Na šampionáte si nekopol do lopty, no od nasledujúcej sezóny začal naskakovať v Premier League. Znamenité entrée rovnako znamenitého talentu. Theo Walcott v tíme Arséna Wengera odohral za vyše dekádu 399 zápasov, strelil cez stovku gólov. V posledných mesiacoch sa však v Londýne trápil, v januári tohto roka išiel hľadať novú inšpiráciu do Evertonu.

Vzrušenie a radosť sú späť

„Nebudem klamať, v Arsenale som tak trochu stratil lásku k futbalu. Podal som niekoľko dobrých výkonov, no potom som nedostal šancu hrať. Nedokázal som sa usadiť v základnej zostave, posledný rok a pol bol ťažký,“ priznáva Walcott v rozhovore pre Sky Sports. Mladú športovú osobnosť roka 2006 vo Veľkej Británii limitovali zranenia, rýchlonohý krídelník premrhal veľkú časť kariéry v Arsenale na maródke. Keď si aj chvíľkovo získal miesto v základe, po zranení sa znovu ťažko dostával do preferovanej jedenástky Arséna Wengera. Walcotta to unavovalo a postupne znechucovalo.

twitter

„Chcel som znovu cítiť radosť z futbalu. Necítil som, že ju nájdem v Arsenale,“ priznáva 47-násobný reprezentant Anglicka, ktorého minulú zimu oslovil bývalý kouč Albiónu sediaci na lavičke Evertonu Sam Allardyce: „Pomyslel som si ,áno, toto je pre mňa ten správny posun.´ Vzrušenie a radosť sú späť, nemôžem byť na šťastnejšom mieste. Hrám futbal s úsmevom na tvári, znovu ho ľúbim.“ Walcott sa v liverpoolskom klube ihneď zaradil k ťahúňom. Strieľal góly, pripravoval ich, pomohol Evertonu k umiestneniu v hornej polovici tabuľky. Odísť po trinástich rokoch z Londýna však nebolo jednoduché.

Najťažšie bolo opustiť rodinu

„Keď ste na niečo zvyknutý tak dlho, opustiť to je ťažké. Najnáročnejšie bolo na určitý čas opustiť rodinu, než sa za mnou prisťahovala. Bol to chýbajúci diel skladačky, ktorý sa doplnil až začiatkom tejto sezóny. Dovtedy som bol časťou v Arsenale a časťou v Evertone,“ priznáva 29-ročný rodák z londýnskeho predmestia. Na Emirates Stadium sa s novými spoluhráčmi vrátil dva týždne po prestupe, Everton prehral vysoko 1:5. Predvádzaná hra počas jari sa vedeniu nepáčila, Allardyca v lete nahradil mladý Portugalčan Marco Silva.

„Marcov štýl je podobný Wengerovmu. Chce hrať pekný futbal založený na pressingu, držaní lopty a rýchlom tempe. Tréningy sú každý deň veľmi intenzívne,“ pochvaľuje si Walcott, ktorý sa v nedeľu v rámci 6. kola Premier League znovu vráti na Emirates Stadium. S „karamelkami“ sa pokúsia odčiniť ostatné dva výprasky (1:5 a 2:5) a deklarovať smelé ambície novej éry hrdého klubu.

Najnovšie z klubu: Everton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk