ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Žiline sa upravuje káder: Prvý odišiel Klec, odídu aj ďalší
zdroj: mskzilina.sk

V Žiline sa upravuje káder: Prvý odišiel Klec, odídu aj ďalší

V tíme najvyššej slovenskej súťaže MŠK Žilina sa po skončení prestupového obdobia už len upravuje finálna podoba hráčskeho kádra. Cez víkend sa definitívne rozlúčil s tímom stredopoliar Michal Klec, ktorý v prvom tíme dostával minimum šancí cez vysokú konkurenciu, v béčku nehral od 3. kola II. ligy.

Dvadsaťdvaročný odchovanec šošonov bude v kariére pokračovať na druholigovej úrovni v susednom Česku, na celosezónne hosťovanie získal kvalitného stredopoliara FK Fotbal Třinec. „Michal bol dlhoročným členom A-tímu aj projektu a keďže kvôli konkurenčnému prostrediu v strede poľa nemal stále miesto, rozhodol sa vyskúšať pôsobenie v druhej českej lige, kde má väčší predpoklad pravidelne hrávať. My veríme, že nadobudne zápasovú prax a herne bude napredovať,“ citoval web Žiliny športového manažéra šošonov Karola Belaníka.

Vedenie žilinského klubu už predtým spomínalo plán zužovania kádra, čo sa ako prvého dotklo práve hráča, ktorý už v mladom veku hosťoval aj v sezóne 2015/16 v Senici. Ako informuje Žilina na svojom oficiálnom klubovom webe, momentálne prebiehajú aj rokovania o hosťovaniach či prípadných odchodoch ďalších hráčov zo širšieho kádra šošonov.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk