ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Šláger rozhodla kuriozita. Jedlička: Inde než na Slovane by gól nebol
zdroj: Jedlička a Šporar. (fcdac.sk/skslovan.com)

VIDEO: Šláger rozhodla kuriozita. Jedlička: Inde než na Slovane by gól nebol

Hlúpy moment zo 73. minúty šlágra ôsmeho kola Fortuna ligy na Pasienkoch mohol byť nepodstatný a rýchlo zabudnuteľný. Avšak, Slovan Bratislava sa rovnako ako naposledy doma proti Trenčínu (3:3) uspokojil s trojgólovým náskokom a Dunajská Streda v závere už aj bez vylúčeného Baya naháňala vyrovnanie. Hosťom sa to nepodarilo (2:3) a gól z kategórie najkurióznejších tak rozhodol o päťbodovom náskoku belasých na čele tabuľky.

Len skúsil vystreliť

Slovan už na konci úvodnej dvadsaťminútovky viedol po zásahoch Mohu a Šporara v rýchlom slede. Stiahol sa, vyčkával na okienka v defenzíve súpera a na protiútoky. Ten zo 73. minúty úspešný nebol. Dražič rozohral z vlastnej polovice pridlhú loptu na Šporara, slovinský útočník sa navyše nachádzal v postavení mimo hru. Avizoval to postranný rozhodca, hlavný nepískol a nechal hru pokračovať. Brankár DAC Martin Jedlička napriek tomu odkopol loptu na miesto, kde sa Šporar nachádzal v ofsajde. Našiel s ôsmimi gólmi najlepšieho strelca ligy, Šporar strelou do prázdnej bránky poslal Slovan do trojgólového vedenia. Jedlička len stál a pomaly si uvedomoval hlúposť, akú vyrobil. Vehementné protesty hráčov v žlto-modrom boli márne, hostia poskytnutú výhodu pretavili v rozhodujúcu nevýhodu.

zdroj: Gól Andraža Šporara na 3:0 po Jedličkovej chybe.

„Bolo to prvýkrát v živote. Bola to zvláštna situácia, no absolútne regulárny gól,“ komentoval najpohotovejší muž danej situácie Šporar, ktorý preukázal inštinkt kanoniera. Mnoho hráčov - najmä dunajskostredských - bolo k situácii otočených chrbtom. Brankár Slovana Dominik Greif sa pozeral a prezradil: „Gólman hostí si myslel, že nasleduje štandardka, kopol loptu na ,verím v Boha´. Pýtal som sa Andraža, prečo to takto našúľal, prečo nešiel sám na bránu. Ako povedal, sám nevedel, čo sa deje, len skúsil vystreliť.“ Tím zo Žitného ostrova môže kuriozita mrzieť o to viac, že gólmi Baya a Herca pred poslednou desaťminútovkou znížil na 2:3 a v závere tlačil za vyrovnaním. Navyše, futbalovo lepší hostia si z hlavného mesta nezaslúžili odísť bez bodu.

Hlúposť, no inde by bol ofsajd

„Hrali dlhú loptu za obranu, videl som postranného, ako zdvihol zástavku. Bežal som po loptu, kopol som ju na miesto určenia, kde bol ofsajd. Postranný stál, no po mojej prihrávke sa rozbehol, že hra má pokračovať. Ten (Šporar) zakončil do prázdnej bránky. Bol som si stopercentne istý, že to je ofsajd. Bola to moja školácka chyba. Keď všetci pískajú, je ťažké rozoznať hvizd arbitra,“ snažil sa nájsť ospravedlnenie len 20-ročný český brankár Jedlička, ktorý následne otvoril konšpiračnú tému: „Keby to bolo niekde inde, tak to ofsajd je. Keďže sa to stalo tu, tak to ofsajd nebol. Rozhodlo to zápas.“

„Obvinenie“ kmeňového brankára FK Mladá Boleslav pre ProFutbal.sk komentoval slovenský reprezentačný stopér Ľubomír Šatka: „Niektoré rozhodnutia sú tu diskutabilné, to už všetci v lige vedia a my takisto. S tým sa nedá nič robiť.“ Práve Šatkovi sa v inkriminovanom momente snažil Jedlička prihrať na rozohratie štandardnej situácie: „Taký gól som ešte nevidel, je to neuveriteľné. Útočníka som vystavil do ofsajdu, postranný dvihol zástavku. Lopta išla až k brankárovi, otočil som sa a bavili sme sa s chalanmi o taktických veciach. Keď som sa obzrel, Šporar už strieľal do prázdnej bránky. Hlavný rozhodca argumentoval, že nepískol. Bola to hlúposť z našej strany.“ K skratu, ktorý stál Dunajskú Stredu minimálne bod, sa po stretnutí vyjadril aj jej tréner Peter Hyballa: „Boli sme svedkami komediálneho tretieho gólu, keď Jedlička daroval gól súperovi. V tomto momente ani hlavný rozhodca nevedel, že čo sa presne deje, a tak sa pýtal postranného. Sme mladé mužstvo, robíme chyby.“

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk