SPAL zdolal Atalantu, dvojgólový Petagna
zdroj: TASR/AP

Zápasy 4. kola talianskej Serie A:

PONDELOK

Taliansky tím SPAL zvíťazil v 4. kole Serie A nad Atalantou Bergamo 2:0 dvomi gólmi Andreu Petagnu.

SPAL - Atalanta Bergamo 2:0 (0:0)

Góly: 50. a 56. Petagna

NEDEĽA

Cristiano Ronaldo strelil svoje prvé dva súťažné góly v drese talianskeho šampióna Juventusu Turín. Portugalský futbalista zariadil víťazstvo "Starej dámy" v nedeľňajšom zápase 4. kola Serie A nad US Sassuolo 2:1.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty otvoril skóre duelu v 50. minúte, keď zblízka dorazil loptu do siete hostí. Druhý gól pridal v 65. minúte, keď po prihrávke Emreho Cana nedal šancu brankárovi Sassuola krížnou strelou zvnútra šestnástky. Konečný výsledok stanovil v nadstavenom čase presným zásahom striedajúci hráč hostí Khouma Babacar. V závere hlavný rozhodca vylúčil po konzultácii s videorozhodcom domáceho Douglasa Costu, ktorý opľul Federica Di Francesca. Incidentom sa bude zaoberať disciplinárna komisia, Brazílčanovi hrozí minimálne desaťzápasový dištanc.

"Chcel som dať konečne gól a som skutočne šťastný. Dôležité však je to, že sme vyhrali. Po mojom príchode z Realu Madrid som bol pod tlakom, boli veľké očakávania. Moji spoluhráči mi pomáhajú, aby som sa v talianskej lige čo najskôr udomácnil," citovala Ronalda agentúra AP.

Juventus si udržal stopercentnú bilanciu, na konte má 12 bodov zo štyroch kôl. Najbližšie sa 23. septembra predstaví na pôde predposledného Frosinone.

AS Rím remizoval na domácom ihrisku s Chievom Verona 2:2. "Vlci" viedli po pol hodine hry gólmi Stephana El Shaarawyho a Briana Cristanteho 2:0, no v druhom polčase o svoj sľubný náskok proti poslednému tímu tabuľky prišli.

Empoli podľahlo doma Laziu Rím 0:1. V drese zdolaného tímu sa dostal na ihrisko v 81. minúte slovenský útočník Samuel Mráz.

V zostávajúcom stretnutí AC Miláno remizovalo na pôde Cagliari 1:1, keď na presný zásah Joaa Pedra zo 4. minúty odpovedal po zmene strán Gonzalo Higuain.

Cagliari Calcio - AC Miláno 1:1 (1:0)
Góly: 4. Joao Pedro - 56. Higuain

zdroj: ok.ru

AS Rím - Chievo Verona 2:2 (2:0)
Góly: 10. El Shaarawy, 30. Cristante - 52. Birsa, 83. Stepinski

Juventus Turín - US Sassuolo 2:1 (0:0)
Góly: 50. a 65. Ronaldo - 90.+1 Babacar, ČK: 90.+4 D. Costa (Juventus)

FC Janov - FC Bologna 1:0 (0:0)
Gól: 69. Piatek, ČK: 90.+6 Pulgar (Bologna)

SOBOTA

Futbalisti SSC Neapol vyhrali v sobotňajšom zápase 4. kola talianskej Serie A na domácom ihrisku nad Fiorentinou 1:0. O víťazstve "Partenopei" rozhodol gólom v 79. minúte Lorenzo Insigne. Slovenský reprezentant Marek Hamšík odohral za domácich celé stretnutie, na lavičke hostí sedel obranca Dávid Hancko.

Inter Miláno prehral na San Sire s nováčikom súťaže Parmou 0:1. Jediný gól stretnutia dal v 79. minúte hosťujúci Federico Dimarco, keď trafil presne takmer z 30 metrov. Za zdolaných "nerazzurri" odohral celý duel slovenský stopér Milan Škriniar.

Inter Miláno - Parma 0:1 (0:0)
Gól: 79. Dimarco