ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Talentovaný obranca Slovana bude naberať hernú prax v Petržalke
zdroj: skslovan.com

Talentovaný obranca Slovana bude naberať hernú prax v Petržalke

Osemnásťročný obranca Samuel Kozlovský, ktorý patrí medzi najväčšie talenty bratislavského Slovana, nateraz klub opúšťa. Slovenský mládežnícky reprezentant bude minimálne na jeseň hosťovať v druholigovej Petržalke.

V prípade, že „belasí“ prejavia záujem, Kozlovský sa v zime vráti do Slovana. Ak ale naďalej nebude mať v prvom tíme miesto, pravdepodobne zostane v Petržalke celú sezónu.

„Po konzultácii s hlavným trénerom, ktorý mal Samuela Kozlovského tri mesiace v tréningovom procese, sme dospeli k rozhodnutiu, že v súčasnosti najlepším riešením pre samotného hráča bude hosťovanie, kde môže pravidelne hrávať. Po vypadnutí zo Slovenského pohára sa znížil počet zápasov, ktoré nás čakajú, takže sme prirodzene hľadali možnosti, ako dopriať nášmu mladému obrancovi pravidelnú hernú prax. Je dobré, že Samuel získa skúsenosti v druhej lige a bude naďalej pôsobiť v Bratislave, kde ho budeme môcť pozorne sledovať, pričom máme možnosť si ho už v zime stiahnuť späť do nášho mužstva. Verím, že sa Samuelovi na hosťovaní bude dariť a že mu pomôže vo futbalovom raste,“
 vyhlásil pre skslovan.com Ivan Kmotrík ml.

Slovanu patrí po siedmich kolách prvé miesto v priebežnom poradí Fortuna ligy. Zo Slovnaft Cup-u vypadol po kontumačnej prehre s Hornými Orešanmi, nedokázal sa kvalifikovať ani do skupinovej fázy Európskej ligy. Petržalka je po ôsmich kolách II. ligy na priebežnom piatom mieste. Najbližšie sa v sobotu 15. septembra predstaví na pôde predposledného Bardejova.

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk