ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Futbal po päťdesiatke hrajú iba blázni
zdroj: fcnitra.com

Futbal po päťdesiatke hrajú iba blázni

V piatok sa nitriansky štadión dočkal slávnostného otvorenia. Pod Zobor pricestoval jeden z aktuálne najbohatších českých klubov Slavia Praha s odchovancom klubu Miroslavom Stochom, prišli aj legendy pod hlavičkou Slavie či hudobná skupina s hviezdnym frontmanom Petrom Nagyom. Slávnostný program odštartovali ‚starí páni‘. A to veľkolepo.

Ideálne septembrové počasie si očividne užívali všetci na ploche i v hľadisku. Páni od štyridsať do vari aj sedemdesiat rokov sa pohybovali po ihrisku často akčnejšie, než niektorí aktívni futbalisti. Niekto ukázal rýchle úniky, niekto parádičky, niekto perfektné prihrávky či chladnokrvné zakončenie. Legendy z Nitry od Henricha Benčíka, cez Petra Palúcha, Mariána Süttöa, Jaroslava Dekýša, až po Igora Dema či Ľubomíra Moravčíka viedol z lavičky 73-ročný tréner Milan Lešický. Nemal i on vari chuť vybehnúť na hraciu plochu? „Chuť som mal, to áno,“ zasmial sa v rozhovore pre ProFutbal.sk. „Ale vek tú chuť porazil. Ja si keď tak zahrám tenis, futbal už dávno nie. My bývalí reprezentanti, ktorí sme pôsobili na zväze, sme vždy hovorili, že futbal po päťdesiatke hrajú iba blázni,“ pokračoval Lešický.

Dobrá nálada vládla obojstranne. Ak by nebolo moderátora Slava Jurka, nikto by asi ani netušil ako zápas vlastne skončil. Hralo sa skôr pre zábavu. Napriek naliehaniu na českých hostí, tí partiu nitrianskych kolegov nenechali zvíťaziť. Slavia v konečnom meraní síl vyhrala 7:5. „V prvom rade išlo o spoločenskú udalosť, nehralo sa na výsledok. Cieľom bolo, aby sme sa opäť stretli v starých kabínach všetci, čo sme v Nitre dvadsať či tridsať rokov dozadu pôsobili. A splnilo to účel. Chalani boli rovnakí ako pred rokmi, keď sme spolu hrali. Dokonca aj chyby robili stále tie isté,“ smial sa dobre naladený rodák z Trenčianskych Teplíc, ktorý ako hráč v Nitre vyrastal i končil kariéru a začínal v nej i tú trénerskú.

Pointou celého podujatia bolo otvorenie zrekonštruovaného Štadióna pod Zoborom. „Ja som na tomto štadióne vyrastal. Rodičia na ňom pracovali, bývali sme tu. Poznal som každý jeden kameň. Pamätám si dokonca, keď stavali hlavnú tribúnu či keď štadión otvárali už v roku 1956, ako malý chlapec som sedel pri ihrisku. Zo spartakiádneho štadióna je tu teraz jeden krásny, moderný. Podstatné pre mňa je, že sa nezakryl výhľad, ani na hrad, ani na Zobor. V Nitre sa vždy hral dobrý futbal a vždy bola skvelá atmosféra. Nebolo výnimkou, že ľudia sedeli na stromoch či stáli na hrade s ďalekohľadmi, aby videli veľké zápasy, ktoré sa tu hrali. Verím, že mesto opäť futbalom ožije,“ zakončil pre ProFutbal.sk Lešický.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk