ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Taktovku v Slovane preberá srbský tréner, Ševela, Švehlík i Ljubičič si odpykajú trest
zdroj: TASR

Taktovku v Slovane preberá srbský tréner, Ševela, Švehlík i Ljubičič si odpykajú trest

Na začiatku sezóny 2015/16 sa Slovan Bratislava vybral pri hľadaní trénera legionárskou cestou, Cyperčan Nikodimos Papavasiliou však po necelom roku pôsobenia skončil a belasí priviedli na lavičku srbského trénera Ivana Vukomanoviča spolu s asistentom Vladimirom Radenkovičom. Aj keď prvý menovaný takisto po zhruba roku skončil, jeho asistent v klube zotrval aj po príchode súčasného trénera Martina Ševelu. Teraz zasadne Radenkovič na lavičku oficiálne ako hlavný tréner.

Hlavný tréner Slovana Martin Ševela, ktorý vedie klub s asistentom Ivanom Vrabcom od októbra 2017, dostal trest od Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) za nasadenie novej posily Marina Ljubičiča v 2. kole Slovenského pohára, čím porušil pravidlá turnaja, nakoľko hráč už v rovnakom kole nastúpil v drese predchádzajúceho zamestnávateľa Dunajskej Stredy. Vzhľadom na tieto okolnosti disciplinárka udelila trest na jeden mesiac trénerovi Ševelovi, vedúcemu mužstva Jánovi Švehlíkovi, ako aj samotnému futbalistovi. Členom realizačného tímu vyprší trest v 11. kole Fortuna ligy, Ljubičič bude môcť nastúpiť až v 13. kole súťaže vzhľadom na podmienku z minulosti.

Vzhľadom na aktuálne dianie zasadla v pondelok večer porada realizačného tímu, špeciálne aj za prítomnosti viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka mladšieho. Klub sa rozhodol, že funkciu vedúceho mužstva počas dištancu zaujme Ján Beniak a vedením tímu počas fortunaligových duelov dočasne poverí Vladimira Radenkoviča. „Počas dištancu Martina Ševelu, ktorý mu udelila Disciplinárna komisia SFZ, bude vedením tímu v rámci súťažných zápasov poverený Vladimir Radenkovič. Realizačný tím zostáva pracovať v nezmenenom zložení,“ povedal Kmotrík prostredníctvom oficiálneho webu klubu. „V rámci súčasného realizačného tímu bol Vladimir jasnou voľbou, pretože okrem slovenčiny ovláda aj angličtinu, čo výrazne uľahčuje komunikáciu s hráčmi počas taktickej prípravy i samotného zápasu,“ zdôvodnil. Štyridsaťročný Srb v minulosti pôsobil v maďarskom Diósgyöru, kde v rokoch 2013 – 2015 asistoval hlavnému trénerovi Sivičovi. Pred ponukou zo Slovana plnil funkciu asistenta trénera pri srbskej reprezentácii do 21 rokov.

Premiéru si Radenkovič odkrúti cez víkend proti Dunajskej Strede

Kmotrík avizoval internú analýzu a vyvodenie dôsledkov počas reprezentačnej prestávky, klub sa však rozhodol situáciu neriešiť radikálnym spôsobom. „Nemôžeme prehliadať problémy a prejsť ich bez následkov. Realizačnému tímu prvého mužstva sme oznámili, že je až do konca jesennej časti v podmienke. Očakávam od nich zlepšenie v každej jednej oblasti. Okamžitá výmena ľudí v realizačnom tíme by nebola vhodná, a týka sa to najmä vedúceho mužstva Jána Švehlíka. Pán Švehlík je legenda, ikona klubu a určite by nebolo správne prisúdiť mu vinu,“ citoval Kmotríka web Slovanu pred víkendom. „So športovým úsekom sme si otvorene pomenovali veci a oblasti, v ktorých máme rezervy a nedostatky. Na základe toho sme si stanovili nové krátkodobé ciele na najbližšie tri mesiace a na ich splnení budeme tvrdo pracovať. Samozrejme, tieto ciele sú v súlade s našou dlhodobou stratégiou. Verím, že všetci v klube sa chopia tejto hodenej rukavice a že spoločne urobíme maximum, aby sme sa ako klub posunuli dopredu vo všetkých oblastiach. Obdobie nasledujúcich troch mesiacov si v zime vyhodnotíme a je na každom človeku v klube, aby ukázal, že patrí do Slovana Bratislava,“ doplnil druhý najmocnejší muž belasých po pondelkovej porade.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk