ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Messi je najlepší na svete, vyhlásil Luis Enrique. Rakitič sa zastal Modriča
zdroj: TASR/AP

Messi je najlepší na svete, vyhlásil Luis Enrique. Rakitič sa zastal Modriča

Polemika okolo nezaradenia Lionela Messiho do trojčlennej finálovej nominácie na hráča roka podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) neutícha. Množstvo hviezd svetového futbalu má potrebu vyjadriť sa k aktuálnej téme. Najnovšie tak učinil tréner španielskej reprezentácie Luis Enrique a chorvátsky stredopoliar v službách FC Barcelona Ivan Rakitič.

Najlepším hráčom za uplynulý rok sa podľa FIFA stane jeden z trojice Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah a Luka Modrič. Hoci všetci traja majú za sebou famózny rok, málokto dokáže pochopiť, prečo sa prvýkrát od roku 2006 nedostal do top trojky Messi. Argentínčan mal štatisticky ešte úspešnejšiu sezónu než Egypťan Salah. 

„Obaja chorvátski futbalisti by si zaslúžili individuálne ocenenie, či už Modrič alebo Rakitič. Ale ak sa rozprávame o najlepšom hráčovi na svete, toto ocenenie patrí do rúk Lionela Messiho, pretože ten je o krok pred všetkými,“
neskrýva rozčarovanie Luis Enrique, ktorý má za sebou úspešný debut na lavičke „La Furie Roja“. Španielsko vo Wembley zdolalo domáce Anglicko 2:1.

Podľa odborníkov je favoritom na triumf v prestížnej ankete Luka Modrič, ktorý nedávno ovládol hlasovanie o najlepšieho hráča podľa UEFA. Chorvátsky stredopoliar sa síce svojimi štatistikami nemôže porovnávať s ofenzívnymi hviezdami Ronaldom a Salahom, no i on sa veľkou mierou pričinil k tretiemu víťazstvu Realu Madrid v Lige majstrov po sebe. Navyše, darilo sa mu i na majstrovstvách sveta, kde dotiahol Chorvátsko až do finále a stal sa najlepším hráčom šampionátu.

Lionel Messi a Ivan Rakitič
Podľa Ivana Rakitiča je Messi najlepším hráčom histórie, no ocenenie za ostatný rok si viac zaslúži Modrič (TASR/AP)

„Ak sa bavíme o najlepšom hráčovi planéty, je ním Messi. Lionel je možno najlepší v celej futbalovej histórii. Povie vám to každý. Ostatný rok bol ale v znamení Luku Modriča. Toto prestížne ocenenie si zaslúži,“ zastal sa svojho krajana ďalší chorvátsky stredopoliar Ivan Rakitič, ktorý na klubovej úrovni pôsobí po boku Messiho v FC Barcelona. 

Chorváti v utorok večer nastúpia v Elche proti domácemu Španielsku v zápase Ligy národov. „Luka sa stal najlepším hráčom v Európe, už nemôže urobiť viac, aby sa stal najlepším na svete. Myslím si, že je jasným kandidátom na prvenstvo,“ uzavrel 30-ročný záložník pre goal.com.

zdroj: goal.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk