ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Najlepší z najlepších vo Fortuna lige: Komu vyšiel úvod novej sezóny?
zdroj: ProFutbal.sk

Najlepší z najlepších vo Fortuna lige: Komu vyšiel úvod novej sezóny?

Keďže fortunaligový kolotoč na dva týždne zastavila reprezentácia, mužstvá a jednotlivci majú dosť času na venovanie sa tréningom, aby vo zvyšku jesennej časti ponúkli svojim fanúšikom ešte lepšie futbalové divadlo. Na portáli ProFutbal.sk ste mohli každý pondelok čítať sumár tých najzaujímavejších udalostí.

Vrámci sumáru redakcia ProFutbal.sk po každom kole skladá ideálnu jedenástku na základe individuálnych výkonov jednotlivých futbalistov. Počas leta sa odohralo šesť kompletných kôl, finálnymi číslami teda ešte môže zamávať aj dohrávka 1. kola medzi Nitrou a Trenčínom, naplánovaná na utorok 25. septembra. Počas voľna sme sa zamerali na súhrn doterajších výsledkov a pozreli sa na to, kto začal ročník 2018/19 najlepšie.

NAJLEPŠÍ HRÁČ: Andrej Fábry (FC Nitra)

Dvadsaťjedenročný ofenzívny stredopoliar býva spravidla režisérom ofenzívnych akcií Nitry. Zahráva drvivú väčšinu štandardných situácií, hre dodáva myšlienku a úctyhodné sú aj jeho čísla. Za doterajších šesť štartov sa dvakrát gólovo presadil, pri ďalších štyroch zásahoch si pripísal asistenciu a v zostave kola figuruje až v polovici našich sumároch. Nitriansky futbalista je jediným hráčom najvyššej súťaže, ktorý sa na úvod sezóny objavil v najlepšej jedenástke trikrát.

Jedenásť futbalistov sa tešilo z doterajších šiestich zostáv z dvoch nominácií. Na brankárskom poste sa dva razy objavil odchovanec Slovana Dominik Greif a mladý Žilinčan Dominik Holec. V defenzíve sa dvakrát objavil iba jeden muž, a to ľavý obranca Slovana Vasil Božikov. V strede poľa sme dvakrát videli Dunajskostredčana Zsolta Kalmára a tiež oporu Michaloviec Igora Žofčáka. Na krídlach si dvakrát našli miesto Ružomberčan Erik Daniel, Trenčan Joey Sleegers, Nitran Taiwo a aj Dunajskostredčan Kristopher Vida. Do útoku sa dvakrát priestrieľali slovanista Andraž Šporar a hráč DAC Vakoun Issouf Bayo.

NAJLEPŠÍ TÍM: ŠK Slovan Bratislava

Z porovnania tímov mal doteraz najviac nominácií bratislavský Slovan, hráči aktuálneho lídra tabuľky sa objavili v zostave kola až jedenásťkrát (2x Greif, Božikov, Šporar, 1x Apau, Salata, Rabiu, Holman, Dražič). Len tesne za belasými sa pýšia s desiatimi nomináciami hráči druhej Dunajskej Stredy (2x Kalmár, K.Vida, Bayo, 1x Huk, Šatka, Davis, Pačinda) a prekvapivo aj Nitrania, ktorí prvýkrát vyhrali až tesne pred prestávkou (3x A.Fábry, 2x Taiwo, 1x Hroššo, Farkaš, Chovanec, Kóňa, Vestenický).

Úctyhodné čísla dosahovali aj ďalšie mužstvá, deväť miest doteraz zabral Ružomberok (2x Daniel, 1x Čurma, Twardzik, J.Maslo, Gal Andrezly, Qose, Kostadinov, Tandir), osem Trenčín (2x Sleegers, 1x Skovajsa, Paur, Bukari, Ubbink, Čatakovič, Mance). O niečo nižšie fugurujú s piatimi nomináciami hráči Michaloviec (2x Žofčák, 1x Kira, Carillo, Vaščák), tri majú Podbrezová (Breznaník, Viazanko, Mikuš), Zlaté Moravce (Čögley, Banovič, Ewerton) a Žilina (2x Holec, 1x Anang). Dvakrát sa v našej jedenástke objavil trnavský Spartak (Sloboda, Jirka) a jeden raz sa do zostavy prebojoval aj hráč Senice (Asmah) či nováčika zo Serede (Michalík).

Opäť pripomíname, že ide o súhrn zoznamu jedenástich najlepších hráčskych výkonov za každé kolo, v ktorých sa tak nemusia ocitnúť viacerí výborní hráči alebo mužstvá, ktoré sa prezentujú viac tímovou hrou bez jasných lídrov či individualít. 

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk