ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kríza Lokomotívy pokračuje. Nie je to dobré, uvedomuje si Karaš
zdroj: fclokomotiva.sk

Kríza Lokomotívy pokračuje. Nie je to dobré, uvedomuje si Karaš

Zdalo sa, že prvé víťazstvo v sezóne, ktoré futbalisti Lokomotívy Košice dosiahli až v 7. kole pred týdňom doma proti Lipanom, ukončí krízu modro-bielych. Cez týždeň postúpili do 4. kola Slovnaft Cup-u a tretiu výhru po sebe chceli pridať v nedeľňajšom zápase s rezervou MŠK. Nepodarilo sa.

Zverenci trénerského dua Bohumil Andrejko - Ľuboš Benkovský ani proti „šošonom“, ktorí boli vďaka reprezentačnej prestávke posilnení o viacero skúsených hráčov na čele s Holúbekom a Pečovským, nepodali zlý výkon. Opäť sa ale zopakoval scenár z predošlých zápasov. Chabá ofenzíva a školácke chyby v defenzíve.

„Už je to ako obohratá pesnička, neustále sa opakujú tie isté chyby. Sme potrestaní za všetko. Dostávame zbytočné góly. Opticky to vyzerá dobre, snažíme sa, tvoríme, no potom píríde chyba, po ktorej inkasujeme. Je to ťažké,“
priznal stredopoliar Kamil Karaš. Aj skúsený tvorca hry je z aktuálnej situácie šokovaný. Veď Lokomotíva prehrala sedem z doterajších ôsmich ligových zápasov. „V minulej sezóne sa nám darilo zlomiť na našu stranu vyrovnané zápasy, teraz sa to všetko otáča na stranu súpera. Musíme ďalej bojovať, mať hlavy hore a veriť si. Nič iné nám nezostáva. Situácia nie je dobrá, ale robíme, čo sa dá.“

Kamil Karaš
Kamil Karaš (fclokomotiva.sk)

V treťom zápase po sebe sa strelecky presadil útočník Loky Róbert Jano, na body to ale stačilo len v jednom prípade. „Podali sme, paradoxne, asi jeden z najlepších výkonov v novej sezóne. Sme veľmi smutní. Nevyužili sme svoje šance, naopak, súper nás za všetko potrestal. Tri góly po sebe ma tešia, no čo z toho, keď máme len tri body. Nie je to dobrá situácia. Všetci však veríme, že je v našich silách, aby sme to zvrátili,“ dodal odhodlane dobre stavaný útočník aktuálne posledného tímu druhej ligy.

Hrdinom duelu sa stal dvojgólový Žilinčan Adam Kopas, tretiu poistku pridal v samom závere Tomič. „Nebol to jednoduchý zápas, nehralo sa na veľmi dobrom teréne. Som rád, že som strelil gól, ktorý nás nakopol. V druhom polčase sme mali kondične navrch, domácich sme nepúšťali do šancí a dotiahli sme duel do víťazného konca,“ neskrýval spokojnosť len devätnásťročný stredopoliar Kopas.

Lokomotíva vycestuje v 9. kole na pôdu aktuálneho lídra tabuľky z Komárna, ktorý v sobotu vyhral v Poprade. Žilinu B čaká v nedeľu 16. septembra domáci súboj s Lipanmi.

FC Lokomotíva Košice - MŠK Žilina B (9. september 2018) (35 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk