ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lipany ukončili negatívnu sériu
zdroj: fclokomotiva.sk

Lipany ukončili negatívnu sériu

Dôležitý zápas v sobotu zvládli futbalisti Odevy Lipany, na domácej pôde zdolali Partizán Bardejov 2:0. Zverenci trénera Emila Jacka tak ukončili trojzápasovú sériu prehier, naopak, prehĺbili krízu Šarišanov.

O osude duelu sa rozhodlo až po zmene strán, keď hlavný arbiter po jasnom faule nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil netradičný strelec Jozef Bujňák. Poisťovací druhý gól zaznamenal sedem minút pred koncom stretnutia Kristián Hirka.

„Bol to pre nás naozaj dôležitý duel, lebo sme potrebovali prelomiť neúspechy, ktoré nás sprevádzali v minulých kolách,“
povedal pre futbalnet.sk domáci tvorca hry Lukáš Janič, ktorý cez týždeň netrénoval, no v sobotu odohral celý zápas. Lipany ťahali trojzápasovú šnúru prehier, keď vybuchli v Poprade (0:7), doma s Liptovským Mikulášom (0:2) a smolne prehrali i na pôde košickej Lokomotívy (1:2).

„V Poprade sme si verili, no vyfasovali sme debakel a posadili sme domácich na koňa. Rovnako sme pomohli uchytiť sa naposledy Lokomotíve, ktorá sa trápila. Takže sme boli mužstvom, ktoré uľahčilo situáciu dvom súperom. Tých sme posadili na koňa. A aj preto sme sa obávali, aby sme aj do tretice takto nedarovali body ďalšiemu rivalovi. Našťastie sme ostatný zápas zvládli,“
odfúkol si Janič.

Zatiaľ, čo Lipany sa v tabuľke vyšvihli na dvanástu priečku, Bardejov zostal na predposlednom, teda pätnástom mieste. Na konte má po ôsmich kolách len päť bodov. Partizán sa v sobotu predstaví na domácej pôde proti Petržalke, Lipany v nedeľu vycestujú do Žiliny, kde ich čaká súboj s rezervou MŠK.

Najnovšie z klubu: Lipany

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk