V kole remíz zvíťazil iba Púchov!
zdroj:

V zápasoch 13. kola Corgoň ligy dominovali nerozhodné výsledky, ktoré sa zrodili až v štyroch dueloch! Jediné víťazstvo dosiahol vďaka gólu v záverečnej minúte Púchov, najväčšiu radosť z výsledku mali Interisti (na obrázku)...

Súhrn výsledkov utorkových a stredajších zápasov 13. kola futbalovej Corgoň ligy 2004/2005:

Matador Púchov - AS Trenčín 2:1 (1:0)
Góly: 12. Belák, 90. A. Besta - 53. Lietava, ŽK: 77. Peter Majerník, 81. Chovanec - 73. Šmelko, 75. Lietava, 82. Mičenec, rozhodovali: Vnuk - Csabay, Somoláni, 1380 divákov

Zostavy:
Púchov: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - A. Besta (90. Demjan), Prokeš (59. Chovanec), Peter Majerník, Guľa, Belák - Bakoš (70. Mužlay)
Trenčín: Volešák - Mar. Seman, Cs. Horváth, Mičenec, Šmelko - Hanko (88. Palša), Velický, Kubala, Kamenský - Lietava, Majsniar (75. Baranyai)
Súboj o šiestu priečku tabuľky nepriniesol v prvom polčase oslnivý futbal. Bližšie k úvodnému gólu boli Trenčania, po Hrickovej chybe však Kamenský trafil iba do Bernadyho a pred Lietavom zachraňoval Brisuda. Naopak, domáci hneď prvú šancu využili. Bakoš v 12. min na hranici šestnástky pristavil loptu Belákovi a ten prízemnou strelou prekonal Volešáka - 1:0. Gól tentoraz futbalu nepomohol a z prvopolčasového diania stojí za zmienku už len Brisudova hlavička do pravej žrde. Hneď po prestávke prišiel tlak hostí. Tri príležitosti si vypracoval Majsniar, gól však po Kamenského rohu strelil v 53. min Lietava - 1:1. Trenčín nepoľavil a pred Bernadym bolo horúco. Púchovský brankár zachraňoval pred Mičencom a vytlačil aj Majsniarovu hlavičku. O vzruch nebola núdza ani pred Volešákom. Ten v 68. min kryl strelu Bakoša, o tri minúty neskôr už proti Chovancovi síce nemal nárok, ale domáci mladík z piatich metrov netrafil bránku. Remízový zápas dospel do nečakaného rozuzlenia, keď v záverečnej minúte Volešák nedosiahol na Jamborov center a Besta hlavou zabezpečil domácim tri body.

Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Púchova): "Počas desiatich dní sme odohrali štyri ťažké stretnutia a zrejme aj preto nebol náš výkon optimálny. Po prestávke sme hrali veľmi pasívne a koledovali si o prehru. Moji zverenci však v záverečnej štvrťhodine pozbierali zvyšky síl a aj vďaka chybe súperovho brankára strelili rozhodujúci gól. Naše víťazstvo považujem za šťastné."
Anton Jánoš (tréner Trenčína): "Prvý polčas sme prešustrovali. Po dohovore v kabíne sme prevzali iniciatívu a využili aj jednu zo šancí. Gól v záverečnej minúte zaskočil aj mňa, takéto niečo by sa v prvej lige nemalo stávať. Nechcem polemizovať o tom, či je víťazstvo domácich zaslúžené. Strelili o jeden gól viac ako my, takže tri body získali oni."

ZTS Dubnica - Inter Bratislava 2:2 (2:0){+r6583,150x187}

Góly: 17. Kopačka, 32. Porázik - 65. Halenár, 90. V. Horváth, ŽK: 30. Držík, 60. Kopačka (obaja Dubnica), rozhodovali: P. Hrčka - Ružbarský, Benko, 1800 divákov
Zostavy:
Dubnica: D. Perniš - Pekarik, Špendla, Švestka, Zimen (46. Pleva) - Ižvolt, Kopačka, Držík, Švikruha (64. Sokol) - Porázik, P. Straka (80. M. Filo ml.)
Inter: Brezovan - Burza, Šedivý (41. Lembakoali), P. Barmoš, R. Kunzo - V. Horváth, P. Brezík, Paulík, P. Petráš (83. Chalupka), Tomčák (65. Baláž) - Halenár

Dubnica chcela potvrdiť štvorgólové víťazstvo z Trenčína aj v stretnutí s posledným Interom. Bratislavčania z Pasienkov však v posledných zápasoch ukázali vzostup formy, čo chceli ukázať aj na ihrisku ZTS. Úvod duelu patril favorizovaným domácim. Skóre otvoril v 17. min kapitán Kopačka a v 32. min pridal druhý gól, svoj štvrtý v sezóne, útočník Porázik. Dubničania sa však s rýchlym vedením uspokojili a ich hra upadla. Inter zariskoval, v útoku k Halenárovi pribudol Lembakoali a hostia po zmene strán začali s náporom. Tlak žlto-čiernych zúročil v 65. min Halenár, ktorý znížil na 1:2. Kanonierovi Interu pomohol ku gólu dubnický brankár Perniš, ktorý zle vybehol a umožnil útočníkovi z Pasienkov skórovať do prázdnej bránky. Inkasovaný gól Dubničanov prebudil, vyvinuli viac snahy, ale hra sa im {+l6580,150x187}nedarila, keď viazla najmä rozohrávka. Spravodlivú remízu a tým aj bod pre hostí zariadil v poslednej minúte riadneho hracieho času V. Horváth. Dubnica si aj napriek bodovej strate udržala v tabuľke Corgoň ligy priebežne prvé miesto, Inter zostal posledný.

Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Dubnice): "Nehrali sme v takej pohode ako zvyčajne. Získali sme síce dvojgólový náskok, ale súper nás dobre obsadzoval, a preto veľa ďalších finálnych prihrávok nenašlo adresáta. Za stavu 2:0 a potom aj 2:1 sme sa snažili streliť gól, no nepodarilo sa nám to. V závere nám ostálo málo síl a súper nás prekvapil."
Karol Brezík (tréner Interu): "Do Dubnice sme prišli najmä s cieľom vychádzať zo zabezpečenej obrany, no lacný prvý gól nám veľmi skoro narušil pripravený systém. Pomýšľať na lepší výsledok sme začali až za stavu 1:2. Aj potom sa však moji zverenci nevyvarovali chýb, našťastie záver sme zvládli. S remízou u takého kvalitného súpera, akým je Dubnica, som spokojný."

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 2:2 (2:0)

Góly: 10. Zošák, 17. Števko - 63. Masaryk, 65. P. Ďuriš, ŽK: 85. Pavol Jurčo - 50. Masaryk, 56. Fall, 79. Kožuch, rozhodovali: Udvardy - Brendza, Ádám, 2150 divákov
Zostavy:
Ružomberok: J. Mucha st. - Pospíšil, Laurinc, Had - Zošák, Žofčák, Helbich, R. Urban, Božok (46. Švento) - Števko (73. Pavol Jurčo), Jelšic (68. Latiak)
Trnava: Ilizi - Fall, Hrabal, R. Konečný, R. Šimko - Kopúnek (38. P. Hodúr), P. Ďuriš, Filip, Michal Gašparík (31. Kožuch) - Kriss (71. M. Molnár), Masaryk

Favorizovaným domácim dokonale vyšiel úvod zápasu. V 10. min bežal za ´stratenou´ loptou Jelšic, lopta sa od obrancov Trnavy odrazila práve od útočníka MFK do pokutového územia, kde úplne voľný Zošák bez prípravy otvoril skóre - 1:0. V 17. min zahrával priamy kop z pravej strany Urban a jeho center zužitkoval hlavou kanonier Števko - 2:0. Ružomberčania mohli korunovať svoje úsilie aj tretím gólom, ale Števko tentoraz hlavičkoval tesne vedľa. Tréner Trnavy Milan Lešický následne vystriedal dvoch hráčov, tým oživil hru a hostia pred odchodom do kabín takmer znížili. Po rohovom kope chytil Hrabalovu hlavičku Mucha. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 53. min mohli hráči MFK definitívne pochovať snaženie Spartaka, no Števko zle trafil loptu. Prišiel zákonitý trest. V 63. min našiel Hodúr za obranou Masaryka, ktorý po situácii zaváňajúcej ofsajdom znížil. O chvíľu nato našiel takmer z polovice ihriska Krissov dlhý pas na pravej strane nabiehajúceho Ďuriša a ten prekonal bezmocného Muchu - 2:2. Spartaku narástli krídla a v závere mohli uchmatnúť domácim všetky tri body. Masaryk však po samostatnom úniku stroskotal na Muchovi a v 87. min Hodúr z dobrej pozície mieril nad bránku MFK.

Hlasy:
Ivan Hucko (tréner Ružomberka): "Nezainteresovaným divákom sa musel zápas páčiť. Nehralo sa totiž medzi šestnástkami, ale naopak bolo veľa vzruchu pred obidvoma bránkami. Dali sme dva rýchle góly, no po zmene strán sme dovolili hosťom viac hrať. Mohli sme zvýšiť na 3:0, ale napokon aj prehrať 2:3."
Milan Lešický (tréner Trnavy): "Bol to taký bláznivý futbal, hralo sa z jednej strany na druhú. Po chybách sme dva razy inkasovali a museli sme doháňať manko z prvého polčasu. Zápas sa zlomil najmä vtedy, keď domáci nedali tretí gól. Podarilo sa nám vyrovnať a v závere sme mohli ešte aj vyhrať. Bol to zaujímavý súboj, diváci mohli odchádzať spokojní."

FC Rimavská Sobota - MŠK Žilina 0:0
ŽK: 42. Domík, 72. Hílek - 33. Bažík, 40. Vomáčka, 56. Čišovský, rozhodovali: Micheľ - Šramka, Mókoš, 2400 divákov

Zostavy:
Rimavská Sobota: Slovenčiak - Maruniak, K. Németh, Dojčan, Domík (84. Hadviger) - Hloušek, Sľuka, Amaro, Hílek - Pisár (78. Bella), M. Staš (61. Iskra)
Žilina: Trabalík - Čišovský, Krško, Doležaj, Vomáčka - Barčík, Bažík (87. Sninský), Z. Štrba, M. Ďurica - Šesták (89. A. Nemec), I. Bartoš (69. Gottwald)

Žilina začala ofenzívnejšie a už v 6. min vyskúšal Slovenčiaka Bartoš. Po štvrťhodine a rohu Pisára mieril pod brvno domáci Dojčan. Od tohto momentu sa osmelili aj domáci, no loptu mali stále viac pod kontrolou favorizovaní hostia. Brankára Rimavskej Soboty vyskúšal strelou z tridsiatich metrov Vomáčka a v 33. min nastrelil Barčík v dobrej pozícii v šestnástke iba obrancu Domíka. Do prestávky si už výraznejšiu šancu nedokázalo vypracovať ani jedno mužstvo. Futbalisti majstrovského tímu spod Dubňa začali lepšie aj druhé dejstvo. Už v 49. min si dal Maruniak hlavou takmer vlastný gól a o minútu nato prestrelil domácu bránku Bartoš. Na druhej strane v 55. min neudržal Trabalík center Pisára, no Németh už nestačil zakončiť. Po hodine hry mali hostia dve tutovky, ale Bartoš opäť netrafil bránku. V 79. min sa z pravej strany nepresadil ani Barčík a keďže gól nepadol ani v samom závere, na Gemeri sa zrodila bezgólová remíza. Žilinčania tak nevyužili šancu dostať sa na prvú priečku tabuľky.

Hlasy:
Peter Zelenský (tréner Rimavskej Soboty): "Dnes sme nemohli hrať otvorenú partiu. Chceli sme sa presadiť najmä po štandardných situáciách. Vyložené šance si prakticky obidve družstvá nevytvorili. S remízou v súboji s majstrom som spokojný."

Ladislav Jurkemik (tréner Žiliny): "Bolo to slušné, aj keď trochu nervózne stretnutie. Domáci veľmi dobre bránili. Cez prehustenú obranu sme sa nedokázali presadiť, a tak je remíza spravodlivá."

Dukla Banská Bystrica - Artmedia Bratislava 0:0
ŽK: 45. M. Sovič, 47. V. Veselý, 57. Pečovský - 22. Fodrek, 57. Suchánek, rozhodovali: Stredák - Pastorek, Kubica, 2120 divákov

Zostavy:
B. Bystrica: Boroš - Kentoš, V. Veselý, Dzúrik, Leitner - Pečovský (88. Svintek), F. Kunzo, M. Sovič, Kulík (75. Fabuš) - Semeník, Jakubko
Artmedia: Čobej - Kostka, Maixner (52. Tchuř), J. Ďurica - Kotula, R. Novák, J. Kozák, Fodrek (90.+ Hošek), Hellebrand - Vaščák, Suchánek (84. Mikulič)

V I. polčase predvádzali mužstvá len priemerný futbal s minimom šancí. Hráčom nebolo možné uprieť snahu. Viac z hry mala Dukla, ale dobre prepracovaná defenzíva hostí už v strede ihriska robila Dukle problémy. Artmedia už v 3. minúte mohla otvoriť skóre, keď Fodrek spoza šestnástky tvrdo vypálil, ale lopta išla nad bránku. Domáci mohli v 42. minúte Semeníkom skórovať, ale Čobej loptu vyrazil spod brvna. V poslednej minúte I. polčasu po strele z asi 16 metrov zamestnal gólmana Dukly Boroša Kotula. Po zmene strán banskobystrickí futbalisti prevzali taktovku. Po hodine hry sa odhodlali k zdrvujúcemu tlaku, ktorý však vytúžený gól nepriniesol. V 50. minúte z priameho kopu mieril Leitner z 18 tesne vedľa ľavej žrde, v 60. minúte po centri Soviča vyrážal loptu Čobej pred Jakubkom. O tri minúty neskôr po odkope z vlastne polovice Jakubko prenechal priestor Pečovskému, ktorý z dobrej pozície mieril nad brvno. Bratislavčania sa dostali k šanci iba po obrovskej chybe Dzúrilka v 61. minúte, keď sa sám na Boroša rútil Kozák, ale ten ju bravúrne chytil. V závere duelu sa Dukla snažila, ale bez gólového efektu.

Hlasy po zápase:

Ladislav Molnár (tréner B. Bystrice): "Z našej strany to bolo dnes nervózne, chýbala nám ľahkosť, ale vidieť, že hráči veľmi chceli a súpera dokázali priklincovať na jeho polovicu. Niekedy dám z troch rohov aj dva góly, ale dnes sme nedali ani jeden z dvanástich. Chýbalo nám aj šťastie. Diváci videli korektný duel. Po troch prehrách prišla remíza, z krízy sa musíme vyhrabať."

Vladimír Weiss (tréner Artmedie): "Veľmi si cením bod. Banská Bystrica má stále kvalitné mužstvo. Obávali sme sa vysokých hráčov, ktorých sme v štandardných situáciách pokryli. Chcem pochváliť svojich zverencov, že dodržali moje pokyny. Spoliehali sme sa zväčša na brejky a minimálne jeden nám mohol vyjsť. Remíza je spravodlivá."

Aktuálne poradie najlepších strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2004/2005 po utorkových zápasoch 13. kola:

1. Stanislav Šesták (MŠK Žilina), Roland Števko (MFK Ružomberok) - 10 gólov

3. Martin Jakubko (Dukla Banská Bystrica) - 7

4. Róbert Semeník (Dukla Banská Bystrica) - 6

5. Ivan Bartoš (MŠK Žilina), Jozef Jelšic (MFK Ružomberok), Ivan Lietava (AS Trenčín) - 5 gólov

8. Vladimír Kožuch (Spartak Trnava), Filip Šebo (Artmedia Bratislava), Marek Bakoš (Matador Púchov), Pavol Straka, Matej Ižvolt, Andrej Porázik a Pavol Kopačka (všetci ZTS Dubnica) - 4 góly

15. Martin Mikulič (Artmedia Bratislava), Benjamin Vomáčka a Marián Čišovský (obaja MŠK Žilina), Radovan Kulík (Dukla Banská Bystrica), Peter Hodúr (Spartak Trnava), Marián Tomčák a Vojtech Horváth (obaja Inter Bratislava), Aleš Besta (Matador Púchov) - 3 góly

23. Michal Filo ml. a Martin Švestka (obaja ZTS Dubnica), Miroslav Sovič a Martin Fabuš (obaja Dukla Banská Bystrica), Dušan Sninský a Martin Ďurica (obaja MŠK Žilina), Ján Kozák, Branislav Fodrek, Ladislav Suchánek a Blažej Vaščák (všetci Artmedia Bratislava), Radovan Kocúrek, Juraj Halenár a Alias Lembakoali (všetci Inter Bratislava), Rudolf Urban, Štefan Zošák a Igor Žofčák (všetci MFK Ružomberok), Pavol Šuhaj a Gejza Baranyai (obaja AS Trenčín), Miloš Lipovský (FC Rimavská Sobota), Souleymane Fall a Pavol Masaryk (obaja Spartak Trnava), Ivan Belák (Matador Púchov) - 2 góly

45. Ján Sokol, Cyril Špendla a Dalibor Pleva (všetci ZTS Dubnica), Marek Seman, Stanislav Velický, Csaba Horváth, Ondrej Šmelko a Jaroslav Kamenský (všetci AS Trenčín), Mário Pečalka a Marek Bažík (všetci MŠK Žilina), Anton Šoltis (Artmedia Bratislava), Peter Dzúrik, Martin Svintek a Vladimír Veselý (všetci Dukla Banská Bystrica), Marek Ujlaky a Peter Ďuriš (obaja Spartak Trnava), Róbert Demjan, Tomáš Labun, Pavol Brisuda, Pavol Vavrík a Milan Jambor (všetci Matador Púchov), Jozef Maruniak, Jozef Pisár, Krisztián Németh, Jaroslav Hílek, Jozef Dojčan a František Hadviger (všetci FC Rimavská Sobota), Miroslav Latiak, Marián Kurty, Radoslav Kráľ a Jiří Pospíšil (všetci MFK Ružomberok) - 1 gól
(dovedna 75 strelcov)

Vlastné góly: Milan Jambor (Matador Púchov), Dalibor Pleva a Cyril Špendla (obaja ZTS Dubnica), Jozef Dojčan (FC Rimavská Sobota), Ivan Kozák (MFK Ružomberok), Vladimír Veselý (Dukla Banská Bystrica)

Aktuálna tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2004/2005 po stretnutiach 13. kola:

1. ZTS Dubnica 13 7 5 1 23:12 26

2. MŠK Žilina 13 7 4 2 28:12 25
3. MFK Ružomberok 13 7 3 3 25:17 24
4. Artmedia Bratislava 13 6 3 4 16:15 21
5. Matador Púchov 13 6 1 6 15:18 19
6. Dukla Banská Bystrica 13 4 5 4 23:21 17
7. AS Trenčín 13 4 4 5 15:18 16
8. FC Rimavská Sobota 13 3 4 6 10:18 13