ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Platini a Beckenbauer túžia po funkcii šéfa UEFA
zdroj:

Platini a Beckenbauer túžia po funkcii šéfa UEFA

Bývalí skvelí futbalisti Francúz Michel Platini a Nemec Franz Beckenbauer by sa radi videli vo funkcii šéfa európskeho futbalu

Bývalí skvelí futbalisti Francúz Michel Platini a Nemec Franz Beckenbauer by sa radi videli vo funkcii šéfa európskeho futbalu. Oznámil to vedúci komunikačného oddelenia Európskej futbalovej únie (UEFA) William Gaillard.

"Obaja potvrdili, že sú pripravení v tomto smere prevziať zodpovednosť," uviedol Gaillard. Platini, kapitán majstrov Európy z roku 1984 a bronzového tímu z majstrovstiev sveta v roku 1986, je v súčasnosti členom exekutívy FIFA. Beckenbauer, majster sveta ako hráč (1974) aj tréner (1990), je zasa funkcionársky činný ako šéf organizačného výboru MS 2006, ktoré sa uskutočnia v Nemecku.

Ďalšími možnými nástupcami Švéda Lennarta Johanssona v kresle prezidenta UEFA sú súčasný viceprezident Angličan Geoffrey Thompson ako aj pokladník UEFA Holanďan Mathieu Sprengers. Johanssonov mandát vo funkcii vyprší v apríli 2006. Sedemdesiatpäťročný Švéd šéfuje európskemu futbalu už od roku 1990.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Osasuna

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk