ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tatran možno opäť odohrá zápas v Prešove
zdroj: TASR

Tatran možno opäť odohrá zápas v Prešove

S odretými ušami postúpil do 4. kola Slovnaft Cup-u prešovský Tatran. Šarišania na pôde treťoligového Oravského Veselého nestrelili ani gól, duel dospel do jedenástkového rozstrelu. V tom si pevnevjšie nervy udržal favorizovaný druholigista.

Domáci, ktorí majú vo svojom strede hráčov so skúsenosťami z Ružomberka či Žiliny, pozorne bránili a zeleno-bielych púšťali len do minima šancí. „Mali sme štyri gólové šance. Dve z nich výbornými zákrokmi vychytal domáci brankár a dve sme si skazili sami. Súper hral zo zabezpečenej obrany, priestor vzadu bol prehustený. Vpredu mali domáci náznaky šancí, prevažne to boli strely z priamych kopov a zdiaľky,“ rozhovoril sa pre 1.fctatran.sk tréner Anton Mišovec.

Český kouč musel urobiť viacero vynútených zmien v zostave, čo sa prejavilo na výkone jeho tímu. „Bol to bojovný pohárový súboj. Domáci boli na podmienky na svojom ihrisku zvyknutí. Majú užšie ihrisko, navyše pršalo a hracia plocha bola podmočená, ale terén nebol v zlom stave,“ priblížil Mišovec a následne opísal priebeh jedenástkového rozstrelu: „Náš brankár chytil dve penalty a Hošek jednu nedal. Bartek, Leško, Šimko jedenástku dali a rozhodujúci pokutový kop premenil Petko.“

Anton Mišovec
Anton Mišovec verí v čo najdlhšiu cestu v pohári, dopomôcť k tomu môže i domáci štadión v Prešove (foto: TASR)

Cieľom Tatrana je dokráčať v Slovnaft Cup-e čo najďalej. „V pohárovom zápase je dôležitý výsledok. Slovnaft Cup pre nás znamená postupné skladanie abecedy. Písmeno A aj B sme už splnili. Vedie to až k písmenu G, ale to je ďaleko. Budeme sa snažiť poskladať čo najviac písmenok a postúpiť čo najďalej,“ sľúbil Mišovec, ktorý na záver potešil všetkých priaznivcov prešovského futbalu: „Ak nás vyžrebujú ako domáci tím, toto stretnutie sa odohrá u nás doma v Prešove.“ 

Najstarší slovenský futbalový štadión v Prešove síce nespĺňa druholigové kritéria, ale pohárové stretnutia by sa v metropole Šariša odohrať mohli. „Ak by bol Tatran vyžrebovaný ako domáci tím, A mužstvo Tatrana  by sa doma predstavilo po vyše roku a pol,“ píše sa na klubovom webe. Tatran v minulej sezóne hrával Fortuna ligu v Poprade, dnes má prechodný domov v Stropkove.

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk