ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nováčik zo Serede mení trénera
zdroj: Róbert Fritz

Nováčik zo Serede mení trénera

Začiatkom reprezentačnej prestávky prichádza v slovenskej najvyššej súťaži k druhej zmene na poste trénera. Po Senici vyrukoval s týmto krokom prekvapivo nováčik zo Serede.

Mužstvo Serede viedol z pozície hlavného trénera Michal Gašparík st. v spolupráci s asistentom Mariánom Šarmírom. V utorok sa však situácia v tíme fortunaligového nováčika zmenila. „Klub ŠKF iClinic Sereď oznamuje, že ku dňu 4. 9. 2018 ukončilo spoluprácu s hlavným trénerom Michalom Gašparíkom,“ píše sa vo vyhlásení klubu. O osude realizačného tímu a dôvodoch ukončenia spolupráce neboli poskytnuté žiadne informácie. Seredčania sú po siedmich kolách Fortuna ligy na 8. mieste v tabuľke so siedmimi bodmi, štatisticky majú najhoršiu defenzívu v súťaži, keďže inkasovali pätnásť gólov.

Na post hlavného trénera následne zasadol český odborník Karel Stromšík. Šesťdesiatročný bývalý brankár pôsobil v rokoch 1996-2001 ako asistent aj v Artmedii Petržalka, následne pôsobil v exotických kluboch v Indii a Malajzii, v sezóne 2005/06 robil asistenta v ruskom celku Kuban Krasnodar. Naposledy od júna 2016 robil v malajzijskom klube PKNS trénera brankárov.

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk