ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica vystužila defenzívu, N'Toko chce pomôcť k záchrane
zdroj: fksenica.eu

Senica vystužila defenzívu, N'Toko chce pomôcť k záchrane

Ďalšia nová posila. Dres FK Senica si bude obliekať 30-ročný obranca Chiró N'Toko. Ide o rodáka z Demokratickej republiky Kongo, ktorý je držiteľom belgického pasu a väčšinu svojej doterajšej kariéry strávil v Holandsku.

Dobre stavaný stopér odštartoval profesionálnu dráhu v druholigovom klube AGOVV Apeldoorn, v ktorom strávil tri roky. V roku 2012 prestúpil do prvoligového ADO Den Haag, v Eredivisie odohral v sezóne 2011/2012 desať zápasov. O rok neskôr pôsobil v anglickom tíme Barnet FC, odkiaľ sa znovu vrátil do Holandska. Postupne si na seba obliekal dresy FC Eindhoven, SC Cambuur a NAC Breda. V uplynulej sezóne neodohral ani minútu kvôli dlhodobému zraneniu.

"Moje prvé pocity sú dobré, bol som tu minulý týždeň. Na tréningoch som sa spoznal s chalanmi, všetci boli veľmi milí. V Holandsku som strávil viac ako osem rokov, z tohto pohľadu mám s holandským futbalom bohaté skúsenosti, odohral som tam veľa zápasov. Teraz som tu a verím, že sa nám podarí udržať v najvyššej lige," cituje fksenica.eu slová čerstvej posily.

Záhorákom aktuálne patrí predposledná priečka v tabuľke, na konte majú 6 bodov. Po reprezentačnej prestávke privítajú v sobotu 15. septembra na domácom štadióne AS Trenčín.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk