Barcelona totálne rozstrieľala nováčika z Huescy, dvojgóloví Messi a Suarez
zdroj: TASR

Zápasy 3. kola najvyššej španielskej súťaže:

NEDEĽA

V nedeľňajšom stretnutí 3. kola španielskej ligy nedala Barcelona šancu nováčikovi, ktorý ju na Nou Campe prekvapil gólom v 3. minúte, a tím SD Huesca rozstrieľala vysoko 8:2.

Po dva góly strelili Lionel Messi a Luis Suarez. Katalánci tak poskočili na čelo tabuľky, na konte majú deväť bodov rovnako ako druhý Real, ale strelili o dva góly viac.

Futbalisti Valencie remizovali v nedeľnom stretnutí 3. kola najvyššej španielskej súťaže na pôde Levante 2:2.

UD Levante - FC Valencia 2:2 (2:1)

Góly: 13. a 33. Roger - 16. Čeryšev, 52. Parejo (z 11 m). ČK: 76. Coke (Levante) po 2. ŽK

Deportivo Alaves – RCD Espaňol Barcelona 2:1 (0:1)
Góly: 57. Baston, 59. Sobrino – 42. Baptistao (11m)

FC Barcelona – SD Huesca 8:2 (3:2)
Góly: 16. a 61. Messi, 39. a 90.+3 Suarez (druhý z 11m), 24. Pulido (vl.), 48. Dembele, 52. Rakitič, 81. Jordi Alba – 3. Hernandez, 42. Gallar

zdroj: ok.ru

Betis Sevilla - FC Sevilla 1:0 (0:0)
Gól: 80. Joaquin, ČK: 66. Mesa (FC)

SOBOTA

Futbalisti Celty Vigo zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola španielskej La Ligy nad Atleticom Madrid 2:0 a priebežne sa dostali na čelo ligovej tabuľky.

Po bezgólovom prvom polčase skórovali Galícijčania dvakrát v úvode druhého dejstva, keď sa presadili Maximiliano Gomez a Iago Aspas. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka odohral v drese víťazného tímu 82 minút a v prvom polčase dostal žltú kartu, Róbert Mazáň nefiguroval v zápise o stretnutí.

Real Madrid si na domácom trávniku poľahky poradil s Leganes 4:1, o góly "bieleho baletu" sa postarali Gareth Bale, Sergio Ramos z jedenástky a dvakrát sa presadil Karim Benzema. Real sa tak posunul pred Vigo na prvé miesto tabuľky.

Celta Vigo - Atletico Madrid 2:0 (0:0)

Góly: 46. Gomez, 52. Aspas, ČK: 70. Savič (Atletico)