ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Martin Juhar s novým pôsobiskom, sťahuje sa do Maďarska
zdroj: dvtk.eu

Martin Juhar s novým pôsobiskom, sťahuje sa do Maďarska

Maďarský klub DVTK Diósgyör získal do svojich služieb slovenského stredopoliara Martina Juhara.

"Som rád, že môžem byť hráč DVTK. Štadión Diósgyőru je prekrásny, aj prázdna aréna ma očarila. Som rodák z Košíc, ale už sedem rokov som pôsobil v českej a v poľskej lige, preto nemám prehľad o maďarskej súťaži. No v poslednom čase som o nej počul veľa pozitív. Keď som sa dozvedel o záujme DVTK, získal som informácie z internetu a videl som, že fanúšikovia sú vášniví. Na oboch stranách ihriska sa cítim dobre, ale keď sa tréner rozhodne, že ma bude staviť na post ľavého obrancu, svoje miesto si zastanem. Budem sa snažiť odovzdať čo najlepší výkon v prospech Diósgyöru," povedal Juhar pre klubový web.

Košický rodák je odchovanec Lokomotívy, ale prvoligovým hráčom sa stal v MFK. V roku 2009 nastúpil v kvalifikácií Európskej ligy proti AS Rím a v roku 2013 sa dostal do reprezentácie. Z MFK Košice prestúpil do Sparty, následne potom do Slavie Praha. Pôsobil aj v Zlatých Moravciach a v roku 2015 prestúpil do poľského tímu Termalica. V uplynulej sezóne pôsobil v Zbrojovke Brno, za ktorú odohral 15 zápasov.

"Martina sme sledovali už dlhšie a nie rozhodovanie, ale rokovanie trvalo dlhšie. Očakávame od neho, aby na ľavom kraji zálohy a obrany ukázal svoje schopnosti. Popri tom má výbornú ľavačku, dobre kope priame kopy. Som presvedčený, že vyrieši naše problémy na ľavej strane," uviedol pre klubový portál športový riaditeľ József Tajti.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Brno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk