ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na Slovensku som štyri roky. Viem, kam prichádzam, hovorí slovanista Ljubičič
zdroj: instagram/Ivan Kmotrík

Na Slovensku som štyri roky. Viem, kam prichádzam, hovorí slovanista Ljubičič

V minulej sezóne patril medzi najlepších hráčov celej súťaže, s kapitánskou páskou na rukáve doviedol svojich spravidla mladších spoluhráčov k ligovému bronzu a do pohárovej Európy. Po historickom úspechu prišiel pád. Po zmene trénera dostával stále menej a menej príležitostí, po incidente na tréningu, kde nešťastne zranil svojho spoluhráča Tomáša Huka, mu tréner oznámil, že s ním viac nepočíta.

Tridsaťročný Chorvát dostal povolenie hľadať si nový klub. V médiách či komentároch na sociálnych sieťach sa spomínali mnohé kluby, či už z poľskej Ekstraklasy, či z maďarskej najvyššej súťaže, ale aj slovenská Trnava. V sobotu na obed šokoval hráč dohodou, s ktorou rátal málokto - Marin Ljubičič sa stal posilou Slovana Bratislava. „Na prestupovom trhu sa o jeho služby strhla veľká bitka, pri rokovaniach sme súperili s ďalším slovenským klubom. Marin sa rozhodol pre Slovan, pretože jeho najvyšším cieľom je získať na Slovensku titul. Pevne verím, že to spoločne zvládneme,“ cituje oficiálna webstránka Slovana viceprezidenta belasých Ivana Kmotríka mladšieho.

Belasí si upísali defenzívneho stredopoliara na najbližšie dve sezóny, v zmluve má klauzulu na opciu. Ljubičič sa v priebehu minulého ročníka až desaťkrát dostal do zostavy kola portálu ProFutbal.sk, žiadnemu hráčovi sa nepodarilo získať viac nominácií. Do ideálnej jedenástky sezóny si ho následne vybrali aj čitatelia, s veľkým náskokom pred Trnavčanom Pehlivanom či Trenčanom El Mahdiouim. Nechýbal ani v oficiálnej Jedenástke sezóny tvorenej riadiacou organizáciou súťaže Úniou ligových klubov (ÚLK), v nej si ako jediný hráč zachoval miesto oproti ročníku 2016/17. „Jeho kvality dobre poznáme zo slovenskej ligy, je to správny líder na ihrisku aj v kabíne. Bude len na ňom, ako sa v silnej konkurencii pobije o svoje miesto v zostave. Marina v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ dodal Kmotrík s tým, že v nedeľňajšom dueli s Trenčínom sa ešte nový hráč na ihrisku neobjaví.

Rodák z malého chorvátskeho mesta Mestović pôsobí v zahraničí sedem rokov, z toho väčšinu na Slovensku. Počas kariéry obliekal dres domácich tímov Hajduku Split a NK Zadar, na konte má 95 štartov a striebro s Hajdukom zo sezóny 2010/11. Následne pôsobil v SK Tavriya Simferopol na Ukrajine, v maďarskej Puskásovej Akadémii a od roku 2015 v Dunajskej Strede. V Slovane bude o miesto bojovať po boku Nona a Joeriho de Kampsa. „Teším sa, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu. Na Slovensku už pôsobím štyri roky, takže veľmi dobre viem, do akého klubu prichádzam. Mal som ešte jednu ponuku zo Slovenska a viacero zo zahraničia, no pre Slovan zavážila značka klubu a taktiež ambície. Som pripravený na to, že v tíme je silná konkurencia a boj o miesto v zostave prebieha na každom jednom tréningu. Je to však pre mňa tá správna výzva, aby som sa zlepšoval a pomohol Slovanu k zisku majstrovského titulu,“ vyhlásil Marin Ljubičič bezprostredne po podpise nového kontraktu.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk