ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prehľad národností v zápase Trenčín - Larnaka: Slováci na delenom treťom mieste, nula Cyperčanov
zdroj: Róbert Fritz

Prehľad národností v zápase Trenčín - Larnaka: Slováci na delenom treťom mieste, nula Cyperčanov

V play off zápase Európskej ligy UEFA medzi slovenským AS Trenčín a cyperským celkom AEK Larnaka sa zapojilo do hry dokopy pätnásť rôznych krajín. Paradoxne, nezasiahol do hry ani jeden Cyperčan, Slováci sa predstavili traja a najviac, až sedem hráčov, pochádza zo Španielska, rovnako ako hlavný arbiter duelu.

Oba kluby prispeli do stretnutia ôsmimi krajinami, pričom sa zhodli iba v jednej jedinej. Rozmanitosť národností nie je v európskom futbale ničím výnimočná, Trenčania boli na súpera z Afroditinho ostrova dostatočne pripravení. „Vieme, že v celom tíme sa nachádzajú len traja Cyperčania, prevládajú v ňom väčšinou Španieli,“ týmito slovami začal analyzovať súpera pred zápasom Trenčan Lukáš Skovajsa. Portál ProFutbal.sk pripravil prehľad všetkých štátov, ktoré sa objavili na ploche a zrátal ich zastúpenie vo štvrtkovom zápase:

7 - Španielsko: V drese AEK Larnaka nastúpilo v otváracej jedenástke šesť rodákov zo Španielska, siedmy ako náhradník. Vrátane kvarteta rozhodcov a hosťujúceho trénera Hidalgu, ktorý nahradil na lavičke potrestaného krajana Iraolu sediaceho na tribúne, ich počet ešte narastie. Strelec gólu hostí bol Španiel Acoran.

4 - Holandsko: Za Trenčín nastúpili v základe El Mahdioui a strelec gólu Sleegers, ako náhradník prišiel Ubbink. Na druhej strane hral defenzívny stredopoliar Hevel. Holanďan je tiež tréner AS Trenčín Moniz.

3 - Nigéria a Slovensko: Týmito národnosťami prispel len Trenčín, aj Nigérijčania (Azango, Yem, Zubairu), aj Slováci (Skovajsa, Šemrinec, Šulek) nastúpili v základnej zostave. Obrancovia Šulek i Skovajsa sa narodili v Trenčíne, brankár Šemrinec v Bojniciach.

Trenčín - Ľubľana (rozhodca Antonio Mateu Lahoz)
Hoci sa to na ihrisku hemžilo Španielmi, rozhodca nemal s krajanmi zľutovanie a pískal výborne. (foto: Róbert Fritz)

2 - Macedónsko: Reprezentačný stopér Mojsov i reprezentačný útočník Tričkovski nastúpili v základnej zostave Larnaky.

1 - Bosna a Hercegovina, Chorvátsko, Ghana, Srbsko, Trinidad a Tobago: Tieto krajiny mali svoje zastúpenie v zápase vďaka Trenčínu, postupne išlo o hráčov: Čatakovič, Mance, striedajúci Bukari, tiež hráč z lavičky Mašovič a v základe Julien.

1 - Brazília, Francúzsko, Pobrežie Slonoviny: Tieto krajiny zase dostala do zápasu Larnaka, v prvom prípade ide o krajného obrancu Silvu, v ďalšom prípade o náhradníkoch z lavičky, menovite Taulemesse a Gbayara.

0,5 - Austrália, Grécko: Špeciálnym prípadom je hosťujúci útočník s číslom 99 Apostolos Giannou. Narodil sa v gréckom meste Naousa, v mladom veku sa odsťahoval do austrálskeho Melbourne. Ako šestnsáťročný reprezentoval Austráliu, následne ako osemnásť a dvadsaťročný mládežnícke výbery Grécka. Za Grékov následne naskočil 17. novembra 2015 aj na priateľský zápas seniorov proti Turecku, striedal Kostasa Mitrogloua. Potom sa predsa len rozhodol pre zmenu a reprezentoval Austráliu, v kvalifikácii na svetový šampionát v roku 2018 nastúpil proti Tadžikistanu, Iraku, Japonsku a v dvoch špecifických prípravných zápasoch proti Grécku. V Austrálii je známy pod menom Paul.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk