ProFutbal.sk ProFutbal.sk

PRED EL: Súboj šampiónov mimo Ligy majstrov, Trnava dala fanúšikom vstupné zdarma
zdroj: uefa.com, úprava: ProFutbal.sk

PRED EL: Súboj šampiónov mimo Ligy majstrov, Trnava dala fanúšikom vstupné zdarma

Úradujúci slovenský majster pokračuje po vypadnutí z najprestížnejšej pohárovej súťaže o jeden stupeň nižšie. V play off Európskej ligy bude čeliť slovinskému celku Olimpija Ľubľana.

Napriek tomu, že sa zápas odohrá pod hlavičkou Európskej ligy, kluby zďaleka nečaká ľahký zápas, nakoľko v prípade oboch ide o majstrov svojej krajiny. Olimpija vypadla z Ligy majstrov hneď v prvom kvalifikačnom kole na azerbajdžanskom Qarabağu (0:1, 0:0), v Európskej lige sa však už gólovo rozbehla a po jednoznačnom priebehu vyradila severoírsky Crusaders (5:1, 1:1) a fínsky klub HJK Helsinki (3:0, 4:1). V posledných dvoch domácich stretnutiach v Európe tak zaznamenala dokopy osem gólov. V poslednom zápase však prehrala v ligovom derby na domácej pôde s Mariborom rozdielom triedy (0:3). V lige sa im nedarí, po piatich kolách sú len s piatimi bodmi na šiestom mieste tabuľky.

Rovnaký rešpekt vzbudzujú aj výsledky trnavského Spartaka, náš majster si totiž na európskom fronte drží neporaziteľnosť na ihriskách súperov. V prvom kole sa tiež trochu natrápil s bosnianskym súperom Zrinskij Mostar (1:0, 1:1), následne však po výhre v Poľsku postúpil aj cez Legiu Varšava (2:0, 0:1). Naposledy bola nad ich sily Červená hviezda Belehrad (1:1, 1:2 po predĺžení). V domácej ligovej súťaži majú taktiež za sebou päť kôl, získali však až sedem bodov a figurujú rovnako na šiestej priečke. Na duel v Európe sa naladili bezgólovou remízou na pôde Nitry.

Olimpija nemá na svoje skúsenosti so slovenskými protivníkmi dobré spomienky, v sezóne 2013/2014 vypadla v druhom predkole Európskej ligy so Žilinou, šošoni najprv v prvom zápase u súpera prehrali 1:3, doma však uspeli 2:0. V 2. predkole Ligy majstrov sezóny 2016/2017 vypadla Olimpija s Trenčínom. Ten v prvom zápase na pôde súpera viedol už 4:0, ale napokon vyhral len o jeden gól (4:3). V odvete slovenského zástupcu posunula ďalej aj prehra 2:3.

Spartak v Slovinsku nemôže rátať so službami opory svojej defenzívy, kapitán Boris Godál bude musieť jeden zápas stáť pre žlté karty, s tímom ani neodcestoval. Chýbať bude aj útočník Marvin Egho, ktorého v posledných dňoch malo trápiť zranenie, napokon podpísal zmluvu s dánskym prvoligovým klubom Randers. Klub má údajne na lane Davida Depetrisa, voľný je i Kamil Vacek. Ani jeden z nich však nie je dopísaný na súpisku pre play off Európskej ligy. „Egho je momentálne zranený, do dvojzápasu by aj tak nezasiahol. Boris nám bude chýbať, ale máme náhradu, ktorá ho plnohodnotne zastúpi. Meno vám neprezradím, ale verím, že nesklame,“ nechal sa počuť na predzápasovej konferencii tréner Radoslav Látal, ktorý má na súpiske okrem uzdraveného Martina Tótha aj Ivana Hladíka, Mateja Oravca, Olivera Jansa a alternovať na tomto poste môže aj náhradný kapitán Lukáš Greššák, bežne hrávajúci v stredovej formácii.

Do Ľubľany sa tiež chystá početná skupina trnavských fanúšikov, všetkých 800 vstupeniek na znak vďaky preplatí vedenie klubu. Spartak je aj naďalej v podmienke od UEFA a zápas je zaradený do kategórie rizikových. Šestnásťtisícový stánok je pritom vypredaný iba zo štvrtiny, klub naposledy hlásil len o 4500 predaných lístkoch.

Stretnutie sa odohrá vo štvrtok 23. augusta o 20.30 hod. na Stadion Stožice v Ľubľane, v priamom prenose ho odvysiela Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na svojom druhom televíznom kanáli (Dvojka) a druhý polčas odkomentujú Vladimír Pančík a Adam Bohuš aj na rádiu Regina. Hlavným arbitrom duelu bude z anglickej partie Craig Pawson. Úspešnejší tím postúpi do skupinovej fázy Európskej ligy, ktorá sa bude žrebovať v Monacu v piatok 31. augusta, deň po odvetnom stretnutí.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk