LM: Ajax si doma poradil s Dynamom Kyjev, Tujvelov MOL Vidi neuspel
zdroj: TASR/AP

Úvodné zápasy play off Ligy majstrov:

STREDA

Futbalisti FC MOL Vidi nestačili v stredajšom prvom zápase play off o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019 doma na AEK Atény a prehrali 1:2. V drese domácich presedel celý duel na lavičke náhradníkov slovenský brankár Tomáš Tujvel.

Ajax doma zvíťazil nad Dynamom Kyjev 3:1 a pred odvetou si vybudoval sľubnú pozíciu na postup medzi najlepšie tímy v Európe.

Duel medzi Young Boys Bern a Dinamom Záhreb sa skončil remízou 1:1 a tak ostávajú šance oboch mužstiev na postup otvorené.

Ajax Amsterdam - Dynamo Kyjev 3:1 (3:1)
Góly: 2. van de Beek, 35. Ziyech, 43. Tadič - 16. Kedziora

zdroj: streamable.com

FC MOL Vidi - AEK Atény 1:2 (0:1)
Góly: 68. Lazovič - 34. Klonaridis, 49. Bakasetas, ČK: 23. Huszti - 53. Bakasetas

Young Boys Bern - Dinamo Záhreb 1:1 (1:1)
Góly: 2. Mbabu - 40. Oršič

UTOROK

Futbalisti Benficy Lisabon remizovali v utorok v prvom zápase play off o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019 doma s PAOK Solún 1:1. Pizzi zabezpečil Benfice v nadstavení prvého polčasu z pokutového kopu tesný náskok, štvrťhodinu pred koncom vyrovnal Egypťan Amr Warda.

Vo veľmi sľubnej pozícii pôjde do odvety PSV Eindhoven po triumfe na ihrisku BATE Borisov 3:2. Rozhodujúci zásah zaznamenal v 89. minúte Donyell Malen. Crvena Zvezda Belehrad, premožiteľ trnavského Spartaka v 3. predkole, doma pred prázdnymi tribúnami remizoval s Red Bullom Salzburg 0:0.