ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kopúnek v Poprade skončil, nad jeho futbalovou budúcnosťou visí otáznik
zdroj: FK Poprad

Kopúnek v Poprade skončil, nad jeho futbalovou budúcnosťou visí otáznik

V júli 2017 podpísal Kamil Kopúnek s FK Poprad trojročný kontrakt. Vtedy 33-ročný stredopoliar vyhlásil, že ho oslovili ambície klubu, ktorý sa netají cieľom postúpiť medzi slovenskú elitu. Veľkú rolu v jeho príchode pod Tatry zohrala i osoba Stanislava Šestáka. No zatiaľ, čo Šesták si kariéru predĺžil a ďalej bojuje v modro-bielych farbách, Kopúnek Poprad opúšťa.

Odchovanec trnavského Spartaka a niekdajší sedemnásťnásobný slovenský reprezentant, ktorý sa preslávil predovšetkým víťazným gólom do siete Talianska v zápase skupinovej fázy majstrovstiev sveta 2010 v JAR, strávil v druholigovom Poprade jeden rok. S klubom sa dohodol na predčasnom ukončení spolupráce. Ani jedna zo strán nezverejnila dôvod tohto rozhodnutia.

Popradčania v zápase 5. kola druhej ligy deklasovali na svojom štadióne Lipany vysoko 7:0, no Kopúnek už nebol súčasťou zostavy. Ešte pred úvodným výkopom duelu sa mu vedenie klubu na čele s jeho prezidentom Romanom Dvorčákom poďakovalo za služby a odovzdalo mu darčekový kôš.

„Keď som prišiel do Popradu, vôbec som nepoznal týchto chlapcov. Po mesiaci – dvoch sme dali dokopy super partiu. Veľmi pekne im ďakujem, vytvorili mi tu veľmi pekné prostredie, celý klub, od jeho prezidenta počnúc. Cítil som sa tu veľmi dobre a je mi teraz trošku ťažko,“
lúčil sa skúsený stredopoliar s vyše 800 prítomnými divákmi.

Kamil Kopúnek
Niekdajší slovenský reprezentant sa s Popradom rozlúčil predčasne, pod Tatrami strávil iba rok (FK Poprad)

Bývalý hráč Trnavy, Saturnu Moskovská oblasť, Bari, Slovana Bratislava, Ravana Baku, Haladásu, Zbrojovky Brno, FC Tatabánya či Törökbálinti TC ešte nevie, kam budú smerovať jeho kroky z Popradu. „Uvidíme, čo bude ďalej. Sú všelijaké šumy, či už pôsobenie v Iráne alebo iné možnosti. Teraz si to musím nechať prejsť hlavou, mám tam aj iné ponuky. Uvidím, či ešte budem hrať futbal alebo sa budem venovať tomu, čo mám rozbehnuté v Trnave,“ dodal na záver pre fkpoprad.sk Kamil Kopúnek.

Ambicióznym Popradčanom sa v minulej sezóne nepodarilo vybojovať si postup do Fortuna ligy. Dokonca neskončili na druhom mieste, ktoré by im zaručilo baráž. Za prvou Sereďou zaostali o priepastných štrnásť a za druhou Skalicou o desať bodov. Zverencom trénera Mareka Petruša nevyšiel ideálne ani vstup do nového ročníka. Po piatich kolách majú na konte len sedem bodov a v priebežnom poradí im patrí deviata priečka. V 6. kole privítajú v NTC v sobotu 25. augusta o 19.00 h košickú Lokomotívu.

Odporúčame

HOKEJ.sk