ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na ihrisku nastavené zrkadlo, na svetelnej tabuli krutý výsledok
zdroj: TASR

Na ihrisku nastavené zrkadlo, na svetelnej tabuli krutý výsledok

„Absolútne ticho. Nikto nič nehovorí, len si každý v hlave premieta situácie zo zápasu a možno aj uvažuje, ktorá z nich sa dala zvládnuť lepšie a čo pre to kto mohol urobiť,“ popísal brankár Dominik Greif, najlepší hráč bratislavského Slovana zo štvrtkovej odvety, náladu v šatni po vypadnutí z tretieho kola kvalifikácie Európskej ligy. Belasí po domácom víťazstve (2:1) prehrali na štadióne Rapidu Viedeň 0:4.

Slovanisti sa po víťaznom domácom dueli tešili na odvetu. Vidina play off o skupinovú fázu, kvalitatívne priechodní súperi a zdanlivo jednoduchá taktika - hrať akoby bolo 0:0 a najmä tú druhú nulu úpenlivo strážiť. Aj by to možno vyšlo, ak by už po 180 sekundách pravý obranca Apau zbrklo a neskúsene pri rozohrávke neposadil loptu priamo na nohu protihráčovi. Súper následne rýchlou kombináciou vyšachoval obranu a dohnal potrebné manko. Je to ťažké, keď sa vám všetko rozsype už v tretej minúte. Prinesiete si z prvého zápasu relatívne dobrý výsledok a ste si vedomí faktu, že pod tlakom sú domáci a hrať musia oni. No vzápätí sa zápas zmení a po pár sekundách je všetko úplne inak, než s čím ste do zápasu vstupovali. Darujete im to a sami sa postavíte do situácie, v ktorej mali byť oni,“ krútil hlavou Dominik Greif.

Slovan doplatil na slabú podporu ofenzívy od krajných obrancov, kde sa opäť nepresadila letná náhrada za kapitána Sekuliča Apau, naľavo zase alternoval doteraz stopér Božikov. Aj vinou toho sa do jedinej šance v prvom polčase dostal Šporar po štandardnej situácii, bravúrne však zasiahol Strebinger. Dvadsať minút pred koncom zakončovali ešte striedajúci Savičevič a následne aj Moha, obaja však zlyhali. Viac šancí si hostia nedokázali vytvoriť. „Môžeme analyzovať čo chceme, aj tak sa vždy vrátime k jednému momentu. Sedemdesiata minúta, to bol zlom. Vyrovnali by sme, dosiahli by sme priebežný výsledok znamenajúci postup a domáci by sa ocitli v časovej tiesni, pod tlakom plných tribún i pod ťarchou zlých výsledkov. Ak takéto šance nepremeníte, sami si môžete za to, že v Európe skončíte, otvorene rozprával Greif.

Dvadsaťjedenročný brankár vyťahoval počas zápasu loptu zo siete počas dvoch zápasov päťkrát, sám však v oboch stretnutiach zahviezdil fantastickými zákrokmi. Pri inkasovaných góloch ho rozhodne niet za čo viniť. „Konečný rezultát je krutý, skóre dvojzápasu rozhodne neodráža realitu. V závere sme museli hrať vabank, či prehráte o jeden alebo o štyri góly nie je podstatné,“ povedal po zápas tréner Martin Ševela, na ktorého nadviazal jeho zverenec Greif: „Bola šanca dostať sa ďalej. Tento súboj nám ale nastavil zrkadlo. Najmä v začiatkoch zápasov Rapid jednoznačne dominoval, vždy to vyvrcholilo tým, že skóroval a my sme mohli názorne vidieť, kde sa nachádzame. Keď jeho hráči vyhrávali, upokojili sa, pustili nás trochu do hry. Napokon ale lepší tím postúpil,“ dodal.

Slovan smútok hráči (Šporar)
foto: TASR

Pre odchovanca bratislavského klubu bol štart milým prekvapením. Po príchode nového brankára Michala Šullu totiž dostával minimum priestoru, až po zranení kolegu sa Dominik Greif opäť dostal medzi tri žrde. V dvojzápase s Rapidom urobil maximum, aby si túto pozíciu pošetril. „Život je vskutku plný paradoxov. Ešte pred pár mesiacmi som uvažoval ako budem ďalej pokračovať so svojou kariérou, pred tromi týždňami by som nečakal, že budem chytať, no a teraz mám za sebou azda najväčší zápas v doterajšej kariére. Boli to úžasné zážitky. Škoda, že sa pre nás tento rok končia,“ zakončil brankársky mladík.

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

HOKEJ.sk