ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tréner Chelsea na rovinu: Kepa nie je na úrovni Courtoisa
zdroj: Kepa a Courtois. (tasr/ap)

Tréner Chelsea na rovinu: Kepa nie je na úrovni Courtoisa

Minulú stredu prekonal tri týždne starý rekord Brazílčana Alissona Beckera, ktorý sa prestupom z AS Rím do Liverpoolu stal najdrahším brankárom histórie. Španiel Kepa stál ešte o 17,5 milióna eur viac, z Bilbaa odišiel do Chelsea za 80 miliónov. Len 23-ročný gólman prišiel do Londýna nahradiť Belgičana Thibauta Courtoisa, ktorý prestúpil do Realu Madrid za 35 miliónov. Napriek 45 miliónovému rozdielu, bývalá jednotka The Blues má podľa trénera Maurizia Sarriho väčšiu kvalitu než Kepa Arrizabalaga.

„Teraz určite nie,“ odpovedal Sarri na otázku novinára na tlačovej konferencii, či môže byť Kepa lepší ako Courtois. „Je mladý, má tuším 23 rokov. Verím, že sa môže zlepšiť veľmi rýchlo. V tomto momente však určite nie je Courtois,“ dodal Sarri po víkendovom víťazstve na pôde Huddersfieldu 3:0. Kepa odchytal celý zápas, pripísal si čisté konto a jeden úspešný zákrok. Veľa práce nemal, mohol nasávať atmosféru Premier League.

Už túto sobotu Chelsea na svojom trávniku privíta Arsenal, práce bude zrejme viac. Fanúšikovia The Blues premiérovo uvidia Španiela v akcii, tréner Sarri im dodáva nádej: „Stratili sme jedného z najlepších brankárov sveta, no kúpili sme dobrého, mladého gólmana - jedného z najlepších spomedzi mladých brankárov. Som skutočne šťastný.“ Chelsea ako súčasť dohody o Courtoisovi získala z Realu Madrid na hosťovanie chorvátskeho stredopoliara Matea Kovačiča. „Je technický hráč. Je schopný hrať medzi líniami súpera, môže byť pre nás dôležitý,“ vyzdvihol mladíka Sarri.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bilbao

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk