ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan bojuje o fanúšikov: Vypredali už všetky vstupenky do Viedne, žiadajú ďalšie
zdroj: TASR

Slovan bojuje o fanúšikov: Vypredali už všetky vstupenky do Viedne, žiadajú ďalšie

Deň pred odvetným stretnutím tretieho kvalifikačného kola Európskej ligy medzi Rapidom Viedeň a Slovanom Bratislava vypredali belasí všetky lístky, ktoré doteraz mali k dispozícii od rakúskeho usporiadateľa. Podľa rozhodnutia miestnej polície však slovenský klub obdržal o skoro štvrtinu vstupeniek menej, než mu prináleží na základe stanov Medzinárodnej futbalovej únie (UEFA).

Fanúšikovia bratislavského klubu, ktorí si chceli užiť odvetu dobre rozbehnutého dvojzápasu s viedenským Rapidom (Slovan domáce stretnutie vyhral 2:1), musia čeliť ďalšiemu obmedzeniu zo strany rakúskej polície. Krátko po zrušení špeciálneho vlaku, ktorý mal ŠK Slovan rezervovaný už desať dní pred rozhodnutím polície (od 3. augusta) prichádza ďalší úder v podobe zníženému počtu vstupeniek. 

Klub deň pred výkopom oficiálne informoval, že rakúsku stranu požiadal o pridelenie zvyšných vstupeniek, ktoré Rapid pôvodne Slovanu pridelil. Belasí totiž podľa známych informácií, ktoré uverejnili na svojom oficiálnom webe, od prvého momentu požadovali 1500 vstupeniek, tie im Rapid okamžite prisľúbil. V pondelok sa však klub odvolal na rozhodnutie polície, ktorá odporučila prideliť hosťom iba tisíc lístkov.

Podľa pravidiel UEFA pre medzinárodné zápasy prislúcha hosťujúcemu tímu počet vstupeniek vo výške 5 % celkovej kapacity štadióna, slovenský zástupca v európskych pohároch by tak na lístky mal mať právo. Celková kapacita viedenského Allianz štadióna činí 28-tisíc miest, z čoho päť percent tvorí 1400 lístkov pre hostí. „Poslali sme oficiálnu žiadosť o ďalšie vstupenky, ktorú sme adresovali aj na UEFA. Dnes (v stredu - pozn. red.) cestujeme do Viedne na stretnutie so zástupcami Rapidu i delegátom zápasu a budeme bojovať o to, čo nám a vám patrí. Nie je možné, aby rakúska strana odmietla splniť predpis UEFA o pridelení piatich percent vstupeniek z celkovej kapacity štadióna pre hosťujúce mužstvo. Urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby ste nás mohli prísť podporiť v čo najväčšom počte,“ reagoval viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Nakoľko sú doterajšie vstupenky vypredané, v súčasnosti neprebieha predaj na pokladniciach štadióna Pasienky. V prípade, ak rakúska strana akceptuje žiadosť a dodá pre hostí ďalšie vstupenky, Slovan bude o ďalších krokoch informovať.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk