ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sťahovanie Tottenhamu sa odkladá, kedy sa predstaví na novom štadióne?
zdroj: twitter.com/Cardiff City Online

Sťahovanie Tottenhamu sa odkladá, kedy sa predstaví na novom štadióne?

Anglický klub Tottenham Hotspur sa presťahuje na nový štadión najskôr v závere októbra. Londýnčania dúfali, že na novom White Hart Lane privítajú Liverpool už 15. septembra, ale krst nového stánku sa z bezpečnostných dôvodov musel odložiť.

V pondelňajšom stanovisku vedenie klubu podľa agentúry DPA uviedlo, že nový štadión pokrstí najskôr o dva až tri mesiace. "Najnovšie testy ukázali, že bezpečnosť štadióna ešte nie je na takej úrovni, aby sme ho mohli otvoriť," uvádza sa v stanovisku. Okrem spomínaného duelu s Liverpoolom preložili aj ďalšie plánované testovacie podujatia 27. augusta a 1. septembra.

Navyše zápas Premier League s Cardiffom a rovnako aj londýnsky duel v rámci profesionálnej ligy amerického futbalu (NFL) medzi Oakland Raiders a Seattle Seahawks sa uskutoční 6. októbra vo Wembley. "Chápeme, že to je pre držiteľov permanentiek a všetkých našich fanúšikov sklamanie. Vážime si aj postoj nášho partnera NFL. Už na začiatku projektu sme vedeli, že výstavba bude náročná a preto žiadame všetkých o trpezlivosť," povedal prezident Tottenhamu Daniel Levy.

Najnovšie z klubu: Tottenham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk