ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava prekvapila aj Nikoliča: Spartak v Srbsku podceňovali a ignorovali
zdroj: facebook/MilosMN5

Trnava prekvapila aj Nikoliča: Spartak v Srbsku podceňovali a ignorovali

Srbský obranca Miloš Nikolič je ligovým divákom na Slovensku dobre známy. V lete 2014 odcestoval z rodnej krajiny, aby sa upísal Zlatým Moravciam. Stačilo pol roka a jeho kvality ho katapultovali do trnavského Spartaku. Po sezóne a pol v čierno-červených farbách vypočul volanie z Česka, no od minulého ročníka sa opäť odel do farieb ViOn-u. Teraz sa v exkluzívnom rozhovore vyjadril na margo svojho bývalého zamestnávateľa, ktorý aktuálne v Lige majstrov súperí so srbským protivníkom z Belehradu.

Spartak zažíva v novodobej ére Ligy majstrov absolútnu premiéru, majstrovský titul získal nečakane po 45 rokoch s novým trénerom a viacerými skúsenými posilami v kádri. Hoci sa vedenie muselo popasovať s nemalými odchodmi, Trnava postupne vystavila stopku šampiónovi z Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar a napokon aj poľskému majstrovi Legii Varšava. „Musím priznať, že výsledky Trnavy prekvapili aj mňa, no všetko si doteraz uhrali zaslúžene. Disponujú kvalitou na všetkých postoch a predovšetkým obranná fáza im fungovala na veľmi dobrej úrovni,” zhrnul pre ProFutbal.sk Miloš Nikolič.

Miloš Nikolič (FC Spartak Trnava)
Miloš Nikolič v akcii, ešte v drese Trnavy. (foto: Jozef Bedej)

V treťom kole najprestížnejšej pohárovej súťaže sa cesty slovenského účastníka skrížili s belehradskou Červenou hviezdou. Tá si postupne zgustla na lotyšskom Spartaks Jūrmala, litovskom Sūduva Marijampolė a Trnava nemala byť ťažším orieškom. Srbské médiá preto tejto konfrontácii venovali len zopár viet či vyjadrení, dokonca aj od bývalých či súčasných zástupcov jej tradičného ligového rivala. „Čítal som srbské médiá a hneď som si všimol, že Spartak nebrali veľmi seriózne. Prakticky o ňom nepísali, skôr analyzovali Salzburg, ktorý by dostali v prípade postupu cez tretie kolo. Teraz sa situácia značne zmenila, Spartak si viac vážia, rozoberajú hru a hráčov,” popísal rodák zo srbského mesta Svilajnac.

Pre Nikoliča bol vzájomný duel týchto mužstiev špecifický, v oboch totiž má svoje kontakty. „S Markom Gobeljićom som polroka hrával v Kraljevove, odkiaľ som potom išiel do Zlatých Moraviec, s Nenadom Krstičićom sme boli svojho času v reprezentačnom výbere do dvadsať rokov. V Spartaku mám zase dobrý vzťah nielen s vedením a tímom, ale aj ľuďmi z klubovej televízie Spartak TV. Od mojich čias sú v kádri stále Čonka, Godál, Greššák, Jirka, Tóth či donedávna Jany Vlasko. Nie sme síce v pravidelnom či každodennom kontakte, ale ak sa stretneme, vždy sa radi pozhovárame. Všetko sú tu dobrí a správni chlapi,” zhrnul.

Miloš Nikolič (FC Spartak Trnava)
„Budem držať palce Spartaku,” povedal Miloš Nikolič pred odvetou. (foto: facebook/MilosMN5)

Úvodný vzájomný zápas v Belehrade si, logicky, ani on sám nenechal ujsť. Hoci sa pred skoro 40-tisícovou podporou dostali domáci do vedenia zásluhou úspešnej penalty Bena Nabouhanea už v 23. minúte, stav vyrovnal na konečných 1:1 o pár desiatok sekúnd neskôr Erik Grendel. Išlo už o jeho druhý zásah v európskych pohároch túto sezónu. „Trnava ma pozitívne prekvapila, hrala veľmi trpezlivo a jednoducho, dobre sa pohybovala po ihrisku, duel skúsene uhrala. Súpera prakticky do ničoho vážneho nepustila,” pochválil svoj bývalý klub odchovanec belehradského Partizanu.

„Na druhej strane Crvena zvezda (Červená hviezda) odviedla asi najhorší výkon v pohárovej Európe za posledné roky. Všetci očakávali ľahký zápas, jasné víťazstvo. Tréner po zápase priznal, že takýto Spartak nečakal a ich hra s pressingom v strede poľa im vôbec nesadla,” pridal svoj pohľad Nikolič, ktorý musel vo svojom okolí robiť Trnave osvetu. „Už pred zápasom sa mi pár kamarátov ozvalo, nevedeli totiž veľa o Spartaku. Po zápase mi už mnohí volali, že boli prekvapení. Zvezda bola totiž veľkým favoritom v médiách a aj v celom Srbsku. Nikto nečakal, že Spartak bude hrať tak dobre.”

Miloš Nikolič (FC Spartak Trnava)
Proti svojim: v zápase Spartaka Trnava proti Zlatým Moravciam. (foto: Jozef Bedej)

Lístky má kúpené aj na odvetu, do výsledkových prognóz sa ale v tomto súboji nik netrúfa pustiť, Nikolič nie je výnimkou. „Myslím si, že Crvena zvezda bude určite lepšie pripravená na tento zápas, než na úvodné stretnutie. Avšak Trnava si z Belehradu doviezla dobrý výsledok, je v lepšej pozícii. Uvidíme ako to nakoniec dopadne,” povedal na záver Nikolič, ktorý presne vie, komu bude v utorok fandiť. „Budem držať palce Spartaku, mám na toto pôsobenie krásne spomienky, na zápasy, na skvelých fanúšikov. V roku 2015 som po verejnom hlasovaní získal cenu ako tretí najlepší hráč tímu. To sú veci, ktoré zostanú v srdci do konca života.”

V aktuálnom ročníku má stále platnú zmluvu v Zlatých Moravciach, kde začali novú sezónu so stopérskym duom Udeh - Banovič. Prvý sa však zranil, druhý sa posledný víkend vykartoval. „ViOn je trochu špecifický, každého polroka sa zmení veľa hráčov a osobne si myslím, že to pre tím nie je dobré, hráči sa nestihnú spoznať a zohrať. Takto to ale funguje dlhšie, my to nezmeníme. Partia je aj na začiatku tejto sezóny veľmi dobrá, nevidím tu žiadny problém. Ja som stále členom kádra, mám platný kontrakt aj na aktuálny ročník. Počas jarnej časti som však mal menšie problémy s kolenom, čo možno budem preventívne riešiť artroskopickým zákrokom. Preto teraz čakám na riešenie mojej situácie, viac napovedia možno najbližšie dni,” uzavrel exkluzívne pre ProFutbal.sk Nikolič.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk