ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Posledný tréning rozbil defenzívu DAC, Ljubičič dočasne suspendovaný
zdroj: fcdac.sk

Posledný tréning rozbil defenzívu DAC, Ljubičič dočasne suspendovaný

Po góle Tandira musela partia okolo kapitána Erika Pačindu opäť otáčať skóre stretnutia. Zásluhou jednej štandardky a jednej penalty sa jej to aj podarilo, záverečný tlak Ružomberka však pripravil DAC o prvé dva body v ligovej sezóne. Aspoň do nedeľňajšej dohrávky Slovana proti Nitre sa však usadí na čele fortunaligovej tabuľky.

Tréner Peter Hyballa si musel poradiť najmä so zložením defenzívy. Miesto Patrika Maceja už druhý raz nastúpil Martin Jedlička, tentoraz však chýbalo aj duo Tomáš Huk – Marin Ljubičič. Podľa informácií ProFutbal.sk malo práve medzi nimi dvomi prísť k nepeknému stretu na predzápasovom tréningu. „Macej sa ešte stále nezúčastňoval na príprave, verím, že do budúceho týždňa sa to zlepší. Huk nehral pre zranenie na našom poslednom tréningu, Ljubičič pre problémy s disciplínou. Pýtate sa či došlo k incidentu? Áno, prišlo,“ vyjadroval sa len veľmi citlivo tréner Peter Hyballa. „Hold, nabudúce by ste mali prísť asi aj na tréning. Tiež je to na ňom občas zaujímavé a emotívne,“ komentoval bez toho, aby konkretizoval situáciu.

Martin Jedlička (Dunajská Streda)
Jedlička sa víťaznej premiéry na domácom ihrisku nedočkal. (foto: fcdac.sk)

Zatiaľčo dvadsaťročný Jedlička pri inkasovaných góloch nemal šancu, pri oboch mal prsty slabo brániaci Souleymane Kone. Pri prvom zásahu iba pozoroval skórujúceho Tandira, pri druhom tečoval strelu Qoseho do vlastnej siete. Na poste defenzívneho stredopoliara alternoval atypicky Zsolt Kalmár, ktorý predviedol vo fyzicky tvrdom a psychicky náročnom zápase veľmi trpezlivý výkon s minimom nebezpečných zákrokov. „Povedal som mu, aby hral futbal. Odviedol dobrú prácu. Aj Jedlička podal veľmi slušný výkon, a to dnes a aj pred týždňom v Nitre. Kone sa, žiaľ, nejakých chýb predsa len dopustil,“ zhrnul tréner Dunajskej Stredy.

Zsolt Kalmár (Dunajská Streda)
Maďarský futbalista sa solídne chopil novej pozícii na ploche. (foto: fcdac.sk)

Ružomberčania hrozili najmä zo svojich nebezpečných krídelných priestorov, Gala Andrezlyho a Daniela výborne dopĺňali krajní obrancovia Čurma a Urdinov. Priestoru mali pomerne dosť, Dunajská Streda totiž nastúpila bez typických krídel, obrancovia Koštrna a Šimčák sa vysúvali dopredu. „Vedeli sme, že majú silné kraje, preto sme vedeli, v ktorých miestach bude viac miesta pre nás. Sústredili sme sa na seba a silu nášho mužstva, preto sme chceli využívať stratégiu cez stred ihriska. Z defenzívnej stránky sme rátali s tým, že Herc s Vidom sa vedia rýchlo presunúť do krídiel,“ popísal Hyballa a dodal: „Ja som už pred zápasom upozorňoval, že Ružomberok je silné mužstvo. V druhom polčase to ukázali, boli značnú časť lepší a nedokázali sme odolávať ich tlaku. Dostali sme lacné góly, remíza 2:2 je dobrá nakoniec aj pre nás.“

Dunajská Streda ďakovačka
„Dunajská Streda má najlepších fanúšikov na Slovensku,“ povedal rodák z Budapešti Kristopher Vida. (foto: fcdac.sk)

Možno aj skrz viaceré zmeny v zostave alebo bohatý herný program následne DAC v určitých fázach duelu nestačil fyzickej hre svojho súpera a predovšetkým značnú časť druhého dejstva strávil v defenzívnom bloku. „Prvý polčas sme si vytvorili veľa šancí, ktoré sme opäť nevyužili. Strelili sme síce dva góly, čo nás môže tešiť, no potrebovali sme ich premeniť viac. Konečný výsledok je férový pre obe strany. Máme za sebou veľa zápasov, ťažké týždne s Európskou ligou či národným pohárom. Tento týždeň budeme mať konečne čas na trochu relaxu a ďalší zápas určite budeme ešte lepší a silnejší,“ sľúbil fanúšikom, ktorých prišlo cez sedemtisíc, Kristopher Vida. „Dunajská Streda má najlepších fanúšikov na Slovensku. Ďakujeme im za všetko, čo pre nás robia. Mrzí ma, že sme sa im neodvďačili víťazstvom,“ uzavrel maďarský ofenzívny univerzál.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk