Lyon začal víťazne, Marseille v úvodnom zápase sezóny rozstrieľalo Toulouse
zdroj: TASR/AP

Zápas 1. kola francúzskej Ligue 1:

NEDEĽA

Futbalisti Olympique Lyon vyhrali v nedeľňajšom dueli 1. kola francúzskej ligy doma nad SC Amiens 2:0.

Racing Štrasburg triumfoval na ihrisku Girondins Bordeaux 2:0, keď v druhom polčase využil presilovku po vylúčení domáceho Pabla.

Obhajca titulu Paríž Saint-Germain zvíťazil pred vypredaným Parkom princov nad SM Caen 3:0. Víťaznú ligovú premiéru na jeho lavičke absolvoval nemecký kormidelník Thomas Tuchel a v bránke taliansky veterán Gianluigi Buffon.

PSG  po prvom polčase viedol dvojgólovým rozdielom po zásahoch Neymara a Adriena Rabiota. Skóre stretnutia uzavrel v 89. minúte po druhej hrubej chybe brankára hostí iba 18-ročný Timothy Weah, syn bývalého útočníka PSG a súčasného prezidenta Libérie Georgea.

Olympique Lyon – SC Amiens 2:0 (1:0)
Góly: 24. Traore, 75. Depay

Girondins Bordeaux – RC Štrasburg 0:2 (0:0)

Góly: 68. Sissoko, 78. Da Costa, ČK: 13. Pablo (Bordeaux)

Paríž Saint-Germain - SM Caen 3:0 (2:0)

Góly: 10. Neymar, 35. Rabiot, 89. Weah

SOBOTA

Futbalisti AS Monaco vstúpili úspešne do novej sezóny francúzskej Lique 1. V sobotu triumfovali v dueli prvého kola na ihrisku FC Nantes 3:1. Hostia rozhodli v záverečnej dvadsaťminútovke po góloch Ronyho Lopesa, Stefana Jovetiča a Radamela Falcaa.

FC Nantes – AS Monaco 1:3 (0:0)

Góly: 90.+2 Sala - 70. Rony Lopes, 83. Jovetič, 84. Falcao

Angers SCO – Olympique Nimes 3:4 (1:1)

Góly: 34. Capelle, 53. Fulgini, 56. I. Traore – 5. Thioub, 77. Depres, 87. a 89. Ripart, ČK: 79. Miguel (Nimes)

OSC Lille – Stade Rennes 3:1 (1:1)

Góly: 45. Mothiba, 54. Pepe, 68. Bamba – 43. Grenier, 88. Dabila

HSC Montpellier – FCO Dijon 1:2 (1:0)
Góly: 5. Mendes – 52. Tavares, 90+1. Coulibaly

OGC Nice – Stade de Reims 0:1 (0:1)
Gól: 2. Doumbia

AS Saint-Etienne – EA Guingamp 2:1 (1:0)

Góly: 45+1. Chazri, 80. Diony – 56. Thuram (pen.)

PIATOK

Futbalisti Olympique Marseille v piatok otvorili novú sezónu francúzskej Lique 1 vysokým triumfom nad Toulouse 4:0. Dvomi gólmi sa blysol krídelník Dimitri Payet, ďalšie pridali Valere Germain a Florian Thauvin.

Úvodný gól nového ročníka padol v 45. minúte po použití asistencie videorozhodcu (VAR). Ten ukázal, že obranca Kelvin Amian zahral v šestnástke rukou, rozhodca Ruddy Buquet nariadil penaltu a Payetu ju premenil. Druhý zásah pridal v 62. minúte. Germain a Thauvin sa presadili v záverečných minútach.

Olympique Marseille - Toulouse 4:0 (1:0)
Góly: 45. a 62: Payet (prvý z 11m), 89. Germain, 90.+2 Thauvin

zdroj: streamable.com