ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Hlohovci otvorili ďalšie ihrisko s umelým trávnikom
zdroj: futbalsfz.sk

V Hlohovci otvorili ďalšie ihrisko s umelým trávnikom

V poradí už jedenáste ihrisko s umelým povrchom v rámci projektu UEFA HatTrick otvorili v Hlohovci. Na dokonalej umelej tráve si ako prví zahrali mládežníci domáceho klubu proti rovesníkom zo Spartaka Trnava, po nich zasa legendy “andelov” na čele s Miroslavom Karhanom a Marekom Ujlakym v zápase proti FC Slovan Hlohovec.

Pásku pri slávnostnom otvorení ihriska spoločne prestrihli zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík, zástupca investora FC Slovan Hlohovec Adam Svíba, primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši. 

„Od začiatku sme cítili podporu mesta a aj preto sa rozhodli pre projekt výstavby ihriska s umelým povrchom. Vďaka mestu máme priestory v dlhodobom prenájme a vďaka zdrojom zo súkromného sektora, podpore SFZ, ZsFZ v rámci projektu HatTrick UEFA sa dnes môžeme tešiť z tohto ihriska. Prajem si, aby sme na ňom oslavovali veľa víťazstiev nášho klubu, aby nám aj vďaka tomuto trávniku vyrástli v Hlohovci skôr či neskôr reprezentanti a aby vložené úsilie a zdroje splnili svoj účel,“
povedal zástupca FC Slovan Hlohovec s.r.o. Adam Svíba.

„Nie je to tak dávno, keď sme sa tu prechádzali po ploche zarastenej burinou a dnes je tu krásny trávnik, na ktorom naháňajú loptu deti. Čo viac si priať? Je to v poradí 11. ihrisko s umelým povrchom v rámci projektu UEFA HatTrick, Slovenský futbalový zväz podporil projekt dotáciou vo výške 100-tisíc eur,”
priblížil Peter Dedík, na ktorého slová nadviazal primátor Hlohovca Miroslav Kollár: „Som rád, že nezostalo len pri slovách a projekt bol zrealizovaný až do konca. Teraz je tu priestor otvoriť debatu v súvislosti s revitalizáciou objektu a okolia štadióna.“

Odporúčame

HOKEJ.sk