ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina hlási novú posilu, zo Sampdorie prichádza mládežnícky reprezentant
zdroj: mskzilina.sk

Žilina hlási novú posilu, zo Sampdorie prichádza mládežnícky reprezentant

Žilinčania vystužili defenzívu. Vedenie klubu sa dohodlo s talianskou Sampdoriou Janov na príchode 19-ročného pravého obrancu Michala Tomiča. Ten bude pod Dubňom v aktuálnej sezóne hosťovať, “šošoni” si na neho následne môžu uplatniť opciu.

Žilinu mu odobril aj Škriniar

Odchovanec Senice pôsobil na Apeninskom polostrove už od svojich šestnástich rokov. Pred návratom na Slovensko komunikoval i s niekdajšou oporou “šošonov” a dnes hviezdou milánskeho Interu Milanom Škriniarom. "Povedal mi, že určite mám ísť do toho, ak mám príležitosť, pretože v Žiline sa robí futbal na vysokej profesionálnej úrovni,” prezradil Tomič v prvom rozhovore pre klubový web. Čo od novej výzvy očakáva? "Cieľom je prebojovať sa do základnej zostavy a pomôcť tímu k úspešným výsledkom. Hosťovanie vnímam pozitívne, určite je to krok vpred, lebo Žilina robí veľmi dobrý futbal a zapája veľa mladých hráčov do Fortuna ligy. Viacerých spoluhráčov poznám z reprezentácie, preto sa už teším."

Výhodou talentovaného beka je, že v prípade potreby dokáže hrať i v krídelnom priestore. “S mužským futbalom nemá Mišo veľa skúseností, síce trénoval s "A"-tímom Sampdorie, no hrával v mládežníckej Primavere. Vieme, že budeme musieť byť trpezliví, pretože adaptácia na mužský futbal sa nedá urýchliť. Prvé týždne letnej prípravy sa pripravoval individuálne, preto mu dáme priestor, nech si zvykne na prostredie a spozná aj našu filozofiu, systém hry,” priblížil pre mskzilina.sk športový manažér klubu Karol Belaník.

Káder prakticky uzavretý


Len pred troma dňami sa zo Sampdorie Janov vrátil na Slovensko stredopoliar Denis Baumgartner, ktorý zamieril do Dunajskej Stredy. “V ostatnom období je pomerne veľa hráčov, ktorí v rannom veku odišli do zahraničných akadémií, no časom vidia, že v našom slovenskom prostredí sa ich dozrievanie a prechod do mužského futbalu urýchli. Tendencia vrátiť sa na Slovensko je stále populárnejšia, najmä u talentovanejších, akým je aj Michal, pretože hráči vidia, že tu môžu hrať mužský futbal, čo je pre ich kariéru najdôležitejšie,” myslí si Belaník.

Michal Tomič je s najväčšou pravdepodobnosťou poslednou letnou posilou “šošonov”, aj keď… “Momentálne je káder uzatvorený, no nemôžeme vylúčiť, že sa ešte niečo naskytne. Aktuálne však nemáme nikoho rozpracovaného," uzavrel čelný funkcionár žlto-zelených.

Najnovšie z klubu: Sampdoria Genoa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk