Zakrvavený rozhodca v Rakúsku, zápas v Grazi museli prerušiť
zdroj: youtube.com

Svedkami nepríjemného momentu boli diváci zápasu medzi Sturmom Graz a AEK Larnaka v 3. predkole Európskej ligy. V 78. minúte zasiahol asistenta rozhodcu pohár hodený jedným z prianivcov domáceho tímu priamo do hlavy. Arbitrovi spôsobil tržnú ranu, hrozilo, že duel sa nedohrá.

Stretnutie bolo za stavu 0:2 v závere druhého polčasu prerušené, hlavný rozhodca Mohammed Al-Hakim zo Švédska poslal hráčov do šatní. Po asi polhodinovej prestávke sa futbalisti opäť vrátili na ihrisko a zápas pokračoval. Krátka pauza domácim nepomohla, viac gólov už nepadlo a rakúsky favorit tak utrpel nečakanú prehru. Organizátori vďaka kamerovému systému identifikovali fanúšika, ktorý pohár hodil. Zo štadióna ho odviedla polícia. Klub sa za incident ospravedlnil. "Správanie tohto diváka sa nedá nijakým spôsobom obhájiť. Pokazilo reputáciu futbalu i nášho klubu. Je nám to ľúto a chceme sa za jeho čin ospravedlniť," uviedlo vedenie Sturmu Graz.

Víťaz tejto konfrontácie sa v play-off o postup do skupinovej fázy Európskej ligy stretne s úspešnejším z dvojice AS Trenčín - Feyenoord Rotterdam (prvý zápas 4:0).