ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pred zápasom snívali o bezgólovej remíze, teraz je čisté konto len druhoradý úspech
zdroj: facebook

Pred zápasom snívali o bezgólovej remíze, teraz je čisté konto len druhoradý úspech

V galapredstavení AS Trenčín síce hral podľa obsadenia hlavnú rolu hetrikový Antonio Mance, režíroval ho však celý tím. Po fantastickom prvom polčase vystrčil rožky aj rotterdamský favorit, čisté konto z úvodného zápasu tak môže byť pri konečnom rezultáte kľúčové.

Štyrikrát rozvlnili sieť, ďalšie góly viseli na vlásku, jeden rozhodca dokonca neuznal pre údajný útočný faul. Ofenzíva Trenčína rozobrala holandského protivníka na kúsky, výkon hráčov patril medzi to najlepšie, čo doteraz slovenské tímy v pohárovej Európe predviedli. Keď sa pozeráte ako chlapci pred vami nasúkajú do siete zvučného súpera štyri góly, ten pohľad po záverečnom hvizde na svetelnú tabuľu je naozaj krásny. Ťažko porovnávať tento výkon s našimi dávnejšími zápasmi s Vojvodinou či Hull City, sú to predsa iné typy súperov, no každopádne, nad Feyenoordom sa nevyhráva každý deň. Bol to výborný zážitok nielen pre fanúšikov, ale i pre nás,“ nechal sa počuť brankár Igor Šemrinec.

Hoci postupom zápasu protivník z Rotterdamu hrýzol stále viac a viac, zaskočiť defenzívu a prekonať výborného Šemrinca bolo nad ich sily. „Pred zápasom sme si prízvukovali najmä to, aby sme udržali vzadu nulu. Ak by dal súper gól, už by sme to mali potom náročné. Aj 0:0 by bol skvelý výsledok, pred zápasom by ho každý z nás bral všetkými desiatimi. No vidíte, teraz je to všetko ešte oveľa krajšie, než sme si na začiatku vôbec dokázali predstaviť. Nečakali sme, že to môže byť také jednoduché a vyhráme nad nimi 4:0,“ nadviazal na jeho slová Martin Šulek, dvadsaťročný stopér označil duel za svoj najkrajší a najpamätnejší v doterajšej kariére.

Útoky holandského favorita rozbiehal predovšetkým Steven Berghuis cez Lukáša Skovajsu, na druhej strane obrannej línie totiž stál nepriechodný Reuben Yem. Neskôr sa hráči z Rotterdamu snažili o dlhé lopty za obranu, následne o strely zdiaľky. Všetky pokusy však vyšli navnivoč. „V druhom polčase som mal viac roboty, Feyenoord si asi uvedomil, že je načase s tým súbojom niečo urobiť. Pre mňa osobne bola asi najťažšia jedna z posledných striel z diaľky. Zaplávala a skočila predo mnou. Chcel som ju vyraziť, no zostala mi pod rukou. Sám som sa trošku zadivil, ako dobre to dopadlo,“ usmieval sa pri odpovedi pre ProFutbal.sk Šemrinec.

Kľúčom k úspešnej defenzíve bola podľa Trenčanov detailná a poctivá príprava na súpera. „Deň pred zápasom sme si ich dobre zanalyzovali, ničím nás neprekvapili. Tréner nám povedal, koho ako brániť, každý jeden hráč mal svoju kvalitu, ale aj slabé miesta. V zápase sme všetko dodržiavali a súpera dokopy do ničoho nepustili. V druhom polčase tam možno bolo pár situácií, no neustále sme si hovorili, aby sme nepoľavili, pretože inak ich dostaneme na koňa. Zvládli sme to veľmi dobre,“ povedal právom pyšný na trenčiansky tím Šulek.

Trenčín - Feyenoord (Trenčín gól radosť oslava Azango)
Štyri strelené góly zatienili nula inkasovaných. Na fotke radosť Azanga z tretieho zásahu v prvom polčase. (foto: TASR)

Feyenoord priletel na Slovensko deň pred stretnutím, ubytoval sa v Púchove. Neabsolvoval ani tradičný tréning pred zápasom, tlačová konferencia pred úvodným meraním síl sa nekonala. Doma zostal hviezdny Robin van Persie, ktorý neobľubuje umelú trávu, takisto neprišiel peruánsky obranca Renato Tapia ani Botteghin z Brazílie, Holanďan Ridgeciano Haps je zranený dlhodobejšie. Z ofenzívy tiež nepriletel dánsky reprezentant Nicolai Jorgensen i Yassine Ayoub, nová posila z Utrechtu. Na klubovom webe by ste sa o zápase s Trenčínom nedozvedeli nič, výsledok zápasu tam ani ráno nesvietil. Na sociálnej sieti venoval tomuto zápasu Feyenoord jeden príspevok. „Podcenenie? Ja som s nimi v kabíne ani na hoteli nebol, neviem ako sa pripravovali a čo im išlo v hlavách. To je ich vec. My sme sa svedomito pripravili a vyhrali 4:0. Seba nech si Holanďania rozoberú sami,“ rázne odpovedal Šemrinec.

Trenčín - Feyenoord - ďakovačka
Ďakovačka po zápase trvala niekoľko dlhých minút. (foto: TASR)

„Za stavu 4:0 už môžete byť aj sebavedomejší aj vo vyhláseniach, toto už naozaj nemôžete stratiť,“ podpichol jeden. „Ale môžeme,“ reagoval v stotine sekundy brankár Igor Šemrinec. „Zažil som zápas proti Vojvodine, po skvelom výkone sme vonku už v 60. minúte prehrávali 0:3, boli sme doplašení a nevedeli sme, čo sa deje. Môže to nevyjsť. Je to futbal, je to šport. Existujú mraky príkladov, kedy ani tento výsledok nestačil. musíme si rozobrať naše chyby a byť obozretní v odvete.“ Podobne to vidí aj jeho kolega z defenzívnej formácie. „Opäť doň pôjdeme s pokorou a skromnosťou. Nad Feyenoordom sa nevyhráva každý deň 4:0. Tentoraz to bude na súperovi, on musí streliť štyri góly, on sa musí tlačiť dopredu. Nám stačí, ak vyjde jeden či dva protiútoky, zase sa nám bude hrať lepšie,“ zamyslel sa Šulek.

Pokiaľ Trenčín vyradí holandského favorita, stretne sa s rakúskym celkom Sturm Graz alebo cyperským AEK Larnaka. Prvý zápas vyhrali druhí menovaní na pôde toho prvého 2:0. V prípade úspechu prepíšu trenčianski futbalisti kroniku vlastného futbalu, ešte nikdy totiž nečelili štyrom rôznym súperom počas jednej sezóny európskych pohárových súťaží. „Nepodarilo sa nám postúpiť dvakrát, nieto ešte trikrát po sebe. Opäť by sa teda písala história a my sme na nové úspechy pripravení a ideme im naproti,“ uzavrel tridsaťročný líder v bránke AS.

Najnovšie z klubu: Feyenoord

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk