ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hetrikom zostrelil holandského favorita. Mance: Som iba jeden z hráčov tímu
zdroj: TASR

Hetrikom zostrelil holandského favorita. Mance: Som iba jeden z hráčov tímu

Vlani vo februári prišiel zo slovinského NK Domžale, vo štvrtok večer pomohol rozstrieľať slávny rotterdamský Feynoord. Chorvát Antonio Mance zaznamenal proti 15-násobnému holandskému šampiónovi hetrik a pred budúcotýždňovou odvetou v krajine tulipánov tak výrazne naklonil postupové šance na stranu Trenčína.

Dva góly zo svojho prvého hetriku v európskych pohároch v kariére strelil Mance v prvom dejstve, v tom druhom skóre uzavrel. „Bol to jeden z našich najlepších zápasov. Všetci sme podali maximálny výkon. Výsledok 4:0 je pre nás skvelý, je to dobrá pozícia do odvety, ale nemôžeme si myslieť, že už sme postúpili. V Rotterdame musíme hrať naplno, aby sme prešli do ďalšieho kola,“ zhodnotil 189-centimetrov vysoký zakončovateľ AS Trenčín.

Gólovo mu to sype

Z hetriku do siete slávneho Feynoordu neskrýval radosť. „Skóroval som trikrát, s čím som spokojný. Nie je to však o mne, ale o tíme. Som iba jeden z hráčov tímu a futbal je kolektívna hra. Som prekvapený, že sa mi podarilo streliť až toľko gólov v jednom zápase. Pracujem však denne tvrdo na tom, aby som bol úspešný a aby som skóroval v zápasoch, akým bol tento proti Feynoordu,“ prezradil autor piatich tohtosezónnych gólov Trenčína v piatich pohárových dueloch.

Trenčín - Feyenoord (Antonio Mance)
Takto oslavoval štvrtý gól proti Feyenoordu Rotterdam. (foto: TASR)

Prvý polčas zápasu bol zo strany Trenčanov priam neskutočný. Všade boli skôr, hostí nepustili k lopte, nieto ešte do tlaku, neustále hrozili z každej pozície a už na polčas odchádzali za potlesku tribún. „Štart sme mali výborný, podarilo sa nám hneď skórovať. Súper mal neskôr tiež nejaké šance, ale mali sme pri nich aj šťastie a uhrali sme top výsledok,“ povedal Mance.

Musia sa upokojiť

Šance zverencov Ricarda Moniza na postup do posledného predkola Európskej ligy sú podľa 23-ročného autora troch presných zásahov výborné. „Po výsledku 4:0 sú naše vyhliadky na postup veľmi dobré. Musíme sa však vrátiť do normálu, upokojiť sa a pokračovať v každodennej práci, ktorá nás čaká na našej ceste. Súper prehráva o štyri góly, bude musieť útočiť, čo bude pre nás určite výhoda. Budeme mať viac priestoru na ihrisku,“ myslí si útočník, ktorý si štvrtkovým hetrikom dal dodatočne darček k utorňajším narodeninám.

Diváci sa bavili

Fanúšikov na tribúnach štadióna pod Dubňom dokázali Trenčania strhnúť svojim výkonom k neustálemu povzbudzovaniu. Tribúnami sa prelialo niekoľko mexických vĺn, záverečné minúty vytlieskalo publikum hráčov slovenského tímu za ich skvelý výkon a výsledok proti veľkému favoritovi v stoji. „Diváci boli úžasní. Bolo by síce lepšie, keby sme hrali doma, na vlastnom štadióne, ale hráme v Žiline a sme radi, že nás prišli v takom počte podporiť. Ďakujeme im,“ pochválil divákov rodák z chorvátskej Rijeky.

Trenčania podali v stretnutí s Feynoordom vynikajúci výkon, v doterajšom priebehu sezóny určite jeden z najlepších, ak nie vôbec. „Áno, náš výkon bol výborný, ale myslím si, že aj proti Górniku Zabrze to bol z našej strany úžasný výkon celého tímu. Musíme pokračovať v dobrej hre aj naďalej, neuspokojiť sa a nepodľahnúť sebauspokojeniu. V klube je dobrá nálada, pracuje sa nám dobre, treba si to udržať,“ prezradil Mance.

Uvidia, na čo ostali sily

Pred sezónou prišiel do klubu nový tréner. Holanďan Ricardo Moniz je dosť impulzívny, ale zrejme aj to je jedna z vecí, ktoré posunuli hru tímu z Považia o stupeň vyššie. Myslí si to aj chorvátsky zakončovateľ. „Sme mladý tím a pomáha nám, že nás niekto neustále pobáda k lepším výkonom a nedovolí nám stagnovať. Je dôležité pre našu hru, že tréner s nami veľmi prežíva každý moment hry, či už v tréningu, alebo v zápasoch.“

V závere zápasu bolo na Trenčanoch vidno, že im dochádzajú sily, súper to však nedokázal využiť na skorigovanie výsledku. „Možno nám trochu ubúdali sily v závere. Predsa len, na také tempo, v akom sa duel s Feynoordom hral, nie sme zo slovenskej ligy veľmi zvyknutí. Čakali sme aj od súpera zlepšenú hru, čo sa aj stalo, ale ustáli sme jeho zvýšený tlak na našu bránu,“ zhodnotil Antonio Mance.

Už v nedeľu podvečer hrajú Trenčania ligový zápas práve pod Dubňom. Stihnú sa naň v eufórii z dobrého výsledku adekvátne pripraviť? „Sústredíme sa na každý zápas. Neviem však povedať, koľko nás stál duel s Feynoordom síl a ako na tom budeme s nimi proti Žiline. Určite sa však teším na tento duel. Žilinčania hrajú rovnako útočným štýlom ako my a pre fanúšikov to bude isto atraktívne stretnutie,“ zakončil jeden z hrdinov štvrtkového žilinského víťazstva Trenčína nad Feynoordom Rotterdam.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk